دانلود رایگان پرسشنامه صمیمیت جنسی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه صمیمیت جنسی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
30
تعداد صفحات:
6
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
بطلانی، احمدی، بهرامی و شاه سیاه
سال ساخت:
1389
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه صمیمیت جنسی

این پرسشنامه که با هدف ارزیابی صمیمت جنسی ساخته شده است، توسط بطلانی، احمدی، بهرامی و شاه سیاه در سال 1389 ساخته شده است.

پرسشنامه صمیمیت جنسی دارای 30 سوال بوده و تک مولفه ای می باشد و جواب سوالات به صورت لیکرت چهار درجه ای می باشد.

این پرسشنامه دارای نمره گذاری و روایی و پایایی می باشد.

برقراری رابطه ی دوستانه و صمیمی با دیگران بسیار مهم است. اینکه افراد بتوانند در هر محیطی که قرار می گیرد و با افراد درون آن محیط رابطه ی خوب و صمیمی برقرار کند، مهم است. برقراری رابطه مثبت و صمیمی در هر رابطه ای لازم است و نشان از سلامت روان فرد دارد.

یکی از انواع روابط که داشتن رابطه ی صمیمی در آن مهم است و حرف اول را می زند، روابط میان زوجین است. افرادی که با یکدیگر زیر یک سقف زندگی می کنند، باید رابطه ای توام با مهر و صمیمیت داشته باشند. روابط صمیمی در میان زوجین می تواند انواع گوناگونی داشته باشد. یکی از این موارد صمیمت جنسی میان زن و شوهر هاست. داشتن صمیمت جنسی میان زوجین نه تنها بد نیست بلکه از عناصر اصلی در رابطه هم به شمار می رود.

زوجینی که روابط صمیمی با یکدیگر دارند، فضایی گرم و صمیمی را در محیط خانه خود ایجاد می کنند و هم چنین بستر بهتری برای رشد فرزندانشان فراهم می کنند. بزرگ شدن در خانه و فضایی که آکنده از محبت و صمیمیت است، به رشد بهتر فرزندان کمک می کند و تاثیرات مثبت به سزایی را هم در روند بزرگ شدن و زندگی بزرگسالی افراد می گذارد.

انواع صمیمیت

صمیمت در میان زوجین می تواند به ابعاد مختلفی دسته بندی شود؛ مثلا صمیمیت می تواند شامل صمیمیت عاطفی، صمیمیت جسمی، صمیمیت اجتماعی، صمیمیت جنسی و صمیمیت روان شناختی باشد.

لازم است بدانید داشتن صمیت و گرما در رابطه از هر نوع که باشد، مانند صمیمیت در روابط جنسی، نشان دهنده ی سلامت روان زوجین است و این نکته را در بردارد که زوجین از بلوغ عقلی و عاطفی برخوردارند. با داشتن صمیمیت عاطفی و جنسی می توانیم به ارتقا بهداشت روان در سطح خانواده کمک کنیم.

اشاره به رابطه ی میان صمیمیت و سلامت روان خالی از لطف نیست. بر مبنای این رابطه ی مستقیم، هرچه صمیمیت میان زوجین بیشتر باشد، سلامت روان زوجین و اعضای خانواده هم بیشتر می شود و بر عکس این رابطه هم می تواند صدق کند. صمیمت جنسی موجب کیفیت بالای زندگی شده و رضایت بیشتر از زندگی را برای فرد به همراه دارد. زوجینی که از صمیمیت جنسی برخوردارند، خیلی راحت تر از دیگر زوجین مسائل و مشکلات بینشان را حل می کنند.

در صورت تمایل به ارزیابی صمیمیت جنسی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید و با جواب دادن به ماده سوالات این پرسشنامه به ارزیابی دقیق از این مولفه در خود بپردازید.

دریافت رایگان پرسشنامه صمیمیت جنسی