دانلود رایگان پرسشنامه شخصیتی گاستون برژه

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه شخصیتی گاستون برژه ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
99
تعداد صفحات:
15
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
گاستون برژه
سال ساخت:
1965
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه شخصیتی گاستون برژه

این پرسشنامه توسط گاستون برژه در سال 1965 ساخته شده است و ویژگی های شخصیتی را مورد ارزیابی قرار داده است.

پرسشنامه شخصیتی گاستون برژر دارای 99 سوال است و در درون هر سوال رفتار های متضاد با یکدیگر مورد ارزیابی قرار می گیرند

گاها در میان سوالات یک گزینه به منظور ارزیابی رفتار میانه در شما هم در نظر گرفته شده است.

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و نمره گذاری می باشد.

انسان ها به طور کلی موجوداتی منحصر به فرد می باشند. انسان با داشتن یک سری ویژگی هایی که فقط مربوط به ذات انسانی می باشد، از دیگر موجودات متفاوت تر می باشد. داشتن توانایی های عالی ذهنی مانند:

  • تفکر
  • توانایی حل مسئله
  • استدلال کردن در مورد موضاعات مختلف
  • تفکر منطقی

می تواند بخشی از ویژگی های انسانی قابل تمایز باشد.

شخصیت چیست؟

یکی دیگر از این ویژگی ها، شخصیت می باشد. موضوعی که منبع مهمی برای تحقیق در روان شناس به نام و تاثیر گذاری مانند گوردون آلپورت و دیگر روان شناسان شخصیت بوده است. با وجود تحقیقات گسترده ای که در این زمینه انجام گرفته، اما هنوز یک تعریف دقیق و واحد برای شخصیت وجود ندارد. اما با توجه به تعاریف متعددی که در این باره ذکر شده است باید گفت که شخصیت مجموعه از الگو های رفتاری می باشد که این الگو های رفتاری نسبتا پایدار می باشند. از دلایلی که موجب تفاوت و تمایز انسان ها از یکدیگر می شود، می توان از همین الگوهای رفتاری نام برد. برای فهم بهتر موضوع، خانواده ای را در نظر بگیرید که به اتفاق در یک خانه و در یک محیط مشترک زندگی می کنند، دارای اشتراک فرهنگی و ژنتیکی هم می باشند اما به طور کلی از نظر شخصیتی و الگوهای رفتاری با یک دیگر کاملا متفاوت می باشند. در واقع این شخصیت است که موجب رفتار های گوناگون و مختلف ما در زندگی روزمره می شود.

فردی ممکن است در یک شرایط بحرانی و سخت کاملا خونسرد رفتار کند و در مقابل فردی دیگر می تواند کاملا آشفته و سرگردان به نظر برسد. در مقابل فردی درون گرا تمایل به داشتن یک فضا و حریم شخصی دارد و در مقابل فردی که برون گراست تمایل به برقراری ارتباط با دیگران و شرکت در جمعیت های شلوغ دارد. همه ی این موارد می تواند نمونه ای از الگوهای رفتاری در افراد مختلف باشد. هیچ کدام از این ویژگی های رفتاری به نوبه خود در هر فرد، نشانگر خوب یا بد بودن این ویژگی رفتاری نیست.

در همین رابطه لازم است بدانید که دسته ای از اختلالات روانی هم وجود دارند که تحت عنوان اختلالات شخصیتی شناخته می شود. در این نوع از اختلالات شخصیت افراد دچار مشکلاتی می شود و از حالت بهنجار خارج می شوند. درمان این نوع از اختلالات روانی سخت تر می باشند.

اگر مایل به ارزیابی شخصیت و ویژگی های شخصیتی خود بودید می توانید از این پرسشنامه بهره بگیرید.

دریافت رایگان پرسشنامه شخصیتی گاستون برژه