دانلود رایگان پرسشنامه نگرش حرفه ای

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه نگرش حرفه ای ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
18
تعداد صفحات:
9
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
احمد اقبال
سال ساخت:
1392
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه نگرش حرفه ای

این پرسشنامه توسط احمد اقبال در سال 1392 طراحی و در سال 1393 توسط یزدان پناه اعتباریابی شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی نگرش حرفه ای در معلمان است.

پرسشنامه نگرش حرفه ای دارای 18 سوال بر اساس طیف لیکرت پنج درجه ای می باشد.

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی می باشد.

نگرش حرفه ای در کار

هنگامی که افراد در شغل و حرفه ای که دارند، یک دیدگاه منطقی و نگرش درست و حرفه ای به شغل خود داشته باشند، به احتمال بیشتری از شغل خود لذت می برند و حضور در محل کار برایشان آسان تر و خوشایند تر است. افرادی که نگرش حرفه ای به شغل خود دارند، علاوه بر داشتن احساسات خوب و خوشایند در خود، می توانند در دیگران هم احساس خوب متقابلی را ایجاد کنند. داشتن نگرشی درست و حرفه ای، موجب پیشرفت بهتر فرد در حرفه ی خود و همچنین ارتقای عملکرد فردی و شغلی اش می شود و همچنین این نگرش حرفه ای می تواند برای کسانی که در محیط کار با آن فرد در ارتباط هستند، پیشرفت به همراه داشته باشد. بنابراین داشتن نگرش حرفه ای در کار بسیار مهم است.

یکی از مشاغلی که افراد می توانند نگرش حرفه ای به شغل خود داشته باشند، معلمی و دبیر بودن است. معلمان از جایگاه ویژه ای در هر جامعه برخوردارند چرا که این افراد نقش به سزایی در رشد و یادگیری دانش در افراد جامعه دارند و یه کمک معلمان است که ما می آموزیم و یاد می گیریم و سپس به تحصیلات عالی می رسیم و در جامعه به فعالیت می پردازیم.

مزایای داشتن نگرش حرفه ای در معلمان

  • داشتن نگرش حرفه ای در معلمان، موجب می شود که معلمان با اینکه در جایگاه بالاتر از دانش آموزان و دانشجویان قرار دارند، اما همواره و در هر شرایطی برای دانش آموزان خود ارزش و احترام قائل باشند و شان دانش آموز را محترم بشمارند.
  • نگرش حرفه ای در معلمان موجب می شود که معلم هر روزه کارش را با عضق و علاقه ای وصف ناپذیر شروع کند و هرگز خود را مجبور به انجام وظایف و تدریس به دانش آموزان نداند.
  • نگرش حرفه ای موجب می شود که معلمان تجربیاتشان را در حین سال های فعالیت در اختیار معلمان جوان تر و با تجربه ی کمتر بگذارند و آنان را در شروع کار راهنمایی کنند.
  • یک معلمی که نگرش حرفه ای دارد، مسئولیت پذیر است و انتظارات و نقش های دانش آموزان را به خوبی برایشان توضیح می دهد و مسئولیت های کلاسی و درسی ر به خوب میان همه ی دانش آموزان تقسیم می کند.
  • یک معلم با نگرش حرفه ای در حال سعی می کند، دانش آموزان کلاسش را درک کند و در صورت بروز مشکل برای دانش آموز به جای سرزنش و انتقاد از او، با همدلی کرده و سعی به حل مشکلش داشته باشد.

اگر تمایل به ارزیابی نگرش حرفی به عنوان یک معلم یا در معلمان دارید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه نگرش حرفه ای