دانلود رایگان پرسشنامه مهارت های حرفه ای مدیر (APSS)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه مهارت های حرفه ای مدیر (APSS) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
62
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه مهارت های حرفه ای مدیر (APSS)

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی مهارت های حرفه ای در مدیران مدارس می باشد.

این پرسشنامه دارای 62 سوال و 4 بعد:

  • مهارت های رهبری
  • ادراکی و انسانی
  • مهارت در مدیریت دانش آموزی و بهبود آموزش
  • مهارت های فنی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه  مهارت های حرفه ای مدیر (APSS) تایید شده است.

مدرسه یک محیط پویا و فعال است؛ روزانه تعاملات زیادی در مدرسه شکل می گیرد که این تعاملات می تواند شامل شکل گیری رابطه میان دانش آموزان و هم کلاسی ها، ارتباط آن ها با مدیر یا ناظم، ارتباط دانش آموز با معلم، ارتباط همکاران با یکدیگر یا اولیا و معلمان با یکدیگر شود.

هر فعالیت و تعاملی که در محیط مدرسه شکل می گیرد، به نظارت نیاز دارد؛ مدرسه محیطی است که به تعلیم و تربیت دانش آموز کمک می کند و دانش آموزان بسیاری با هدف آموزش و تحصیل در این محیط گرد هم جمع می شوند، پس بسیار مهم است که روند آموزش و تربیت به درستی پیش برود.

کوچک ترین مشکلات می تواند آسیب هایی را برای دانش آموزان به همراه داشته باشد زیرا آنان در سنین حساس رشد هستند؛ بنابراین هر مدرسه ای به یک مدیر توانا با مهارت های حرفه ای نیاز دارد.

مدیران مدارس، نقش پر رنگی را در مدرسه ایفا می کنند؛ در محیط مدرسه باید نظم برقرار و هر فعالیتی بر اساس هنجارهای درون مدرسه پیش برود. اگر مدیریت مدرسه ضعیف باشد و مدیر از پس نظارت و انجام مسئولیت ها برنیاید، هرج و مرج و آشفتگی کم ترین آسیبی است که به مدرسه وارد می شود و به دنبال آن مدرسه دچار مشکلات زیادی می شود، مشکلاتی که دامن گیر دانش آموزان، معلمان و حتی خود مدیر می شود.

بنابراین مدیران مدارس برای حفظ عملکرد بالا باید مهارت های حرفه ای شغل خود را یاد گرفته و ارتقا دهند و تنها در این صورت است که از عهده این مسئولیت بزرگ و پیچیده بر خواهند آمد.

مهارت رهبری یکی از مهم ترین ابعاد مهارت حرفه ای در مدیران مدارس است؛ مدیر خوب مدیری است که بتواند مدرسه و تمام تشکیلاتش را به خوبی اداره و مدیریت کند و در صورت لزوم بهترین تصمیمات را اتخاد کند. رهبری را می توان یک توانایی و مهارت قابل اکتساب دانست.

از دیگر سو، مدیران مداری باید به کیفیت آموزش و بهبود مداوم سطح آموزش در مدرسه توجه داشته باشند و بتوانند بر دانش آموزان نظارت داشته و آن ها را مدیریت کنند. علاوه بر آن، مهارت های فنی، ارتقای دانش و تخصص برای یک مدیر امری لازم است. در نهایت باید بگوییم در کنار تمام موارد ذکر شده، مدیران باید درک خوبی از دیگران داشته باشند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر مهارت حرفه ای مدیران مدارس داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه مهارت های حرفه ای مدیر (APSS)