دانلود رایگان پرسشنامه شادی و نشاط

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه شادی و نشاط ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
37
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
5
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه شادی و نشاط

این پرسشنامه به جهت ارزیابی شادی و نشاط در افراد ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 37 سوال و 5 خرده مقیاس:

  • رضایت از زندگی
  • آراستگی ظاهری
  • تعامل اجتماعی
  • کارایی فردی
  • کمک به دیگران می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه شادی و نشاط تایید شده است.

احساساتی که توسط ما انسان ها تجربه می شوند، انواع مختلفی دارند و محدود به یک نوع خاص نمی باشد. ما در مواقعی که اتفاق ناخوشایندی برایمان روی می دهد، احساس ناراحتی داریم و در مواقعی که یک رویداد خوشایند برایمان رخ می دهد، احساس شادی می کنیم. مشخصا تجربه احساس شادی، برای هر فردی خوشایند و جالب است.

احساس شادی به چه معناست؟

همین که در مواقع شادی احساس خوبی داریم، یعنی این احساس خوشایند است؛ شادی در یک طیف متفاوت قرار می گیرد. شما ممکن است به دلیل تجربه ی یک اتفاق، عمیقا شاد باشید و یا شادی کمی را تجربه کنید. احساس شادی با احساساتی نظیر خرسندی، شور و شعف، شادکامی، نشاط در ارتباط است.

موارد بسیاری در ایجاد احساس شادی و نشاط در افراد نقش دارد و این موارد ممکن است در یک فرد با دیگر متفاوت باشد. مثلا گرفتن نمره بالا در یک آزمون می تواند یک فرد را خوشحال کند اما فرد دیگر نسبت به نمره بالا، بی تفاوت باشد. اصولا داشتن هدف و معنا در زندگی، زمینه تجربه احساس شادی را فراهم می کند. اگر افراد در زندگی هدف داشته باشند و برای رسیدن به اهدافشان بجنگند، شادی بیشتری را تجربه خواهند کرد و به دنبال آن، زندگی آن ها با کیفیت تر خواهد بود. زمانی که یک فرد با دیگران تعامل داشته باشند، به گونه ای که این تعامل مثبت و سازنده باشد و منجر به تجربیات خوشایند شود، فرد احساس شادی خواهد کرد. تنهایی بیش از اندازه، تمایل به انزوا، دوری کردن از دیگران نه تنها افراد را شاد نمی کند بلکه آن ها را به سمت غمگینی و ناراحتی سوق می دهد.

اگر فردی نسبت به خودش تصور و باور مثبت داشته باشد، خودش را فردی توانا بداند و به دنبال آن کارایی و بهره وری بیشتری داشته باشد، بالطبع احساس شادکامی زیادی خواهد داشت. یکی دیگر از مولفه هایی که احساس شادی را فرد ایجاد می کند، کمک به دیگران است؛ اینکه یک فرد، موثر واقع شود، بتواند گره از کار دیگران باز کند و دیگران را شاد کند، خودش هم احساس شادمانی و نشاط خواهد داشت.

در نهایت علاوه بر سیرت زیبا، پاکیزگی و آراستگی ظاهر در ایجاد احساس شادی، نقش دارد. شما تا چه اندازه خودتان را فردی شاد می دانید؟ در صورت تمایل به ارزیابی احساس مثبت و خوشایند شادی می توانید از پرسشنامه استاندارد شادی و نشاط استفاده کنید و با پاسخ به سوالات این پرسشنامه به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه شادی و نشاط