دانلود رایگان پرسشنامه تفکر منطقی کمبر

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه تفکر منطقی کمبر ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
16
تعداد صفحات:
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
کمبر
سال ساخت:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه تفکر منطقی کمبر

این پرسشنامه توسط کمبر و همکارانش در سال 2000 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی تفکر منطقی بوده است.

پرسشنامه تفکر منطقی کمبر شامل 16 سوال و مولفه های:

  • انجام كارها بر طبق عادت
  • انجام كارها بر طبق درک و فهم
  • انجام كارها بر طبق تفکر تأمل
  • انجام كارها بر طبق تفکر انتقادی می باشد.

این پرسشنامه روایی و پایایی و نمره گذاری نیز دارد.

تفکر از ویژگی هایی خاص انسان است. شاید در طی زمان های متمادی و طی سالیان دور تا به امروز متخصصان زیادی سعی بر توصیف تفکر و کارایی آن داشته اند. این افراد پیوسته در پی توصیف اینکه تفکر چه نقشی می تواند در زندگی افراد داشته باشد و چگونه می توان امور را بر اساس فکر و تفکر پیش برد، بوده اند. در نتیجه درست است که شاید نتوانیم یک توصیف دقیق و واحد از هر آنچه که به تفکر مربوط است ارائه دهیم، اما می توانیم بگوییم که هر انسانی در مواقعی که با چالش های متعدد در زندگی رو به رو می شود و یا ممکن است نیاز به چاره اندیشی داشته باشد و برای کار و امور مختلف راه حل پیدا کند.

تفکر می تواند با واژه هایی همچون اندیشیدن و یا اندیشه، تعقل و یا تدبر در ارتباط باشد. همچنین تفکر را با واژه هایی مانند شناخت هم می توان در ارتباط دانست. لازم است بدانید که تفکر انواع مختلفی دارد. هر فرد می تواند نوعی خاص از تفکر را داشته باشد و در مواقع مختلف از آن استفاده کند.

انواع تفکر

  • یکی از شیوه های انواع تفکر، تفکر انتقادی می باشد. داشتن تفکر انتقادی می تواند به یک مهارت و توانایی در افراد تبدیل شود. افرادی که تفکر انتقادی دارند، می توانند با ذهن فعال و خلاق خود موارد مختلف را به چالش بکشند و بسیار سازگار و منعطف به مسائل مختلف نگاه کنند.
  • افراد می توانند در برخورد با مشکلات خود از راه های تفکر تاملی هم استفاده کنند. در این صورت افراد جنبه های مختلف امور را می توانند بررسی کنند و با بررسی همه جانبه ی امور اقدام به انجام فعالیت داشته باشند.
  • تفکر منطقی نیز به افراد کمک زیادی می کند. اینکه افراد بتوانند با داشتن تفکری منطقی و استدلال گونه بر اساس تحلیلی درست به انجام امور بپردازند، شاید بتوانند موفقیت خود را در کار های مختلف بیشتر تضمین کنند. لازم است به شما بگویم، که تفکر منطقی در بالاترین سطح تفکر قرار می گیرد و این نوع تفکر فقط و فقط خاص انسان ها می باشد. در واقع فردی که دارای تفکر منطقی می باشد، محتوای درون ذهن و فکر او کاملا با واقعیت سازگار و همخوان است.

این پرسشنامه برای ارزیابی تفکر منطقی ساخته و طراحی شده است؛ اگر مایل به ارزیابی تفکر منطقی بودید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید. با نمره گذاری و تفسیر این پرسشنامه به اطلاعات خوبی دست پیدا خواهید کرد.

دریافت رایگان پرسشنامه تفکر منطقی کمبر