دانلود رایگان آزمون میزان صداقت

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود آزمون میزان صداقت ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
15
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت سه درجه ای
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

آزمون میزان صداقت

این پرسشنامه به منظور ارزیابی میزان صداقت در شما ساخته شده است.

پرسشنامه ارزیابی صداقت 15 سوال دارد و بر اساس طیف لیکرت  یه درجه ای می باشد.

این پرسشنامه دارای نمره گذاری نیز می باشد.

فضایل اخلاقی باید از کودکی در ما نهادینه شود. نهادینه شدن فضایل اخلاقی مستلزم یادگیری این موارد و تکرار آن می باشد. از همان سنین کودکی باید ویژگی های اخلاقی مثبت و فضایل اخلاقی به کودکان آموخته شود ال در بزرگسالی نیز این ویژگی ها تثبیت و در موقعیت های مختلف به کار برده شوند.

صداقت

یکی از فضایل اخلاقی انسانی داشتن  صداقت و راست گویی است. صداقت را می توان عدم دروغگویی و گفتاری که بر اساس حقیقت و واقعیت است معنا کرد. صداقت می تواند هم در گفتار و هم در اعمال فرد وجود داشته باشد. افرادی که دارای صداقت کلام هستند، هرگز دروغ نمی گویند و حرفی را بر خلاف واقعیت و حقیقت موجود نمی زنند. ترجیح این افراد در همه حال گفتن حقیقت است. برای همه ی ما پیش می آید که در موقعیتی قرار بگیریم که در صورت گفتن راست و حقیقت یک چیز به دردسر بیوفتیم. راستگویان در این موارد نیز گفتن حقیقت را ترجیح می دهند و عواقب احتمالی آن را می پذیرند.

مزایای راستگویی و صداقت

سخن گفتن بر اساس صداقت همیشه خوب است و مزایایی مثبتی را هم برای افراد به همراه دارد.

  • اصولا افرادی که صادق هستند، زندگی آرام تری دارند. این افراد استرس کمتری را در زندگی تجربه می کنند.
  • افراد راستگو و کسانی که صداقت را پیشه می کنند، مورد اعتماد دیگر اطرافیان خود هستند و دیگران آن ها را امین خود می دانند. این افراد عموما به تعهدات خود پایبند هستند.
  • افراد راستگو به دلیل صداقت و روراستی خود تعارضات کمتری را با دیگران تجربه می کنند و عموما در روابطشان با دیگران تنش و درگیری های کمتری دارند.
  • افراد صادق میان همگان محبوب هستند و به واسطه ی همین محبوبیتف رفتار اجتماعی خوب و روابط اجتماعی خوبی هم با دیگران برقرار می کنند.

صداقت منجر به سلامت روان بیشتر و کیفیت بالاتر در زندگی می شود. افراد راستگو از سلامت بیشتر روانی برخوردارند چرا که کمتر تحت تاثیر فشار و استرس و ناراحتی قرار می گیرند. همچنین گفته شده است افرادی که صداقت بیشتری دارند، بیشتر از دیگر افراد تابع رعایت قانون و مفاد اجتماعی هستند. این افراد قانون را زیر پا نمی گذارند و برقراری قانون بر اساس عدالت را لازم و ضروری می پندارند.

اگر مایل بودید که بدانید چقدر صادق هستید و در موارد مختلف به په میزان بر اساس صداقت رفتار می کنید، می توانید از این پرسشنامه بهره بگیرید و با پاسخ دادن به سوالات آن به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید.

دریافت رایگان آزمون میزان صداقت