دانلود رایگان آزمون نقاشی های ناخودآگاه

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود آزمون نقاشی های ناخودآگاه ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد صفحات:
4
تفسیر:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی آزمون نقاشی های ناخودآگاه

در این مقاله که به منظور تفسیر و درک نقاشی ها نوشته شده است، 18 نوع از اجزای نقاشی ها مورد بررسی و تفسیر قرار می گیرد.

همه ی ما انسان ها در طول دوران زندگی خود از کودکی تا بزرگسالی، خواسته ها و نیاز هایی داشتیم که برآورده نشده است. آرزوها و امیالی که ممکن است به آن ها نرسیده باشیم. همه ی خواسته ها و نیازها و امیال انسانی سرکوب شده در ناخودآگاه ما جای دارند. ناخودآگاه بخشی از ماست که دسترسی به آن راحت نمی باشد و شاید به ظاهر بخش کوچکی از ما باشد اما وسعت زیادی دارد.

روانشناسان بیان کرده اند که آنچه در درون ناخودآگاه قرار دارد می تواند به طریقی نمود پیدا کند. مثلا یکی از این موارد، رویاها و خواب هایی است که ما میبینیم و یا لغزش های کلامی ما می توان چیزی را از ناخودآگاه به ما نشان دهند. یکی دیگر از مواردی که به وسیله ی آن می توان به محتوای ناخودآگاه دسترسی پیدا کرد، نقاشی و معانی پنهان در پشت آن است.

نقاشی و ناخودآگاه

کشیدن نقاشی امری مرسوم است. برای همه ی ما پیش آمده که نقاشی هایی را روی کاغذ پیاده کرده ایم، نقاشی هایی که شاید از معنای آنان هیچ اطلاعی نداشته ایم. نقاشی هایی که ما در زمان های مختلف کشیده ایم، معانی مختلف و متفاوتی دارند که این معانی می توانند جلوه گر آنچه در ناخودآگاه ما می گذرد، باشد. در باب مثال، کشیدن یک گل و یا خانه، پله، کوه و جنگل و ... همگی می تواند معانی پنهانی را در خود جای داده باشد. به غیر از نقاشی کردن، خطوطی که ما رسم می کنیم هم ممکن است معنایی را داشته باشند. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در حین عصبانیت و یا بی حوصلگی و یا در زمان هایی که تنها هستید خطوطی را روی کاغذ رسم کنید. باید بدانید که حتی این خطوطی که از روی بی حوصلگی، خشم، عصبانیت و ناراحتی و ... کشیده شده است هم دارای معانی نهفته هستند.

با داشتن مهارتی در تفسیر نقاشی، می توانید به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید؛ اطلاعاتی که افکار شما را به صورت واضح بیان می کنند و یا شخصیت شما را به خوبی به نمایش در می آورند. نقاشی به عنوان تصویری نمادین و سمبلیک اطلاعات خوبی را در اختیار افراد قرار می دهد. البته ذکر این نکته نیز لازم به نظر می رسد، شرایط خلقی و روحی شما نیز در نقاشی و خطوطی که رسم می کنید، باید مورد بررسی قرار گیرد.

در این آزمون می توانید به 18 تفسیر متفاوت در مورد نقاشی های خود دسترسی پیدا کنید.

دریافت رایگان آزمون نقاشی های ناخودآگاه