دانلود رایگان پرسشنامه مقیاس هوش اجتماعی ترومسو

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه مقیاس هوش اجتماعی ترومسو ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
21
تعداد صفحات:
5
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت هفت درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ترومسو
سال ساخت:
2001
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه مقیاس هوش اجتماعی ترومسو

این پرسشنامه به جهت ارزیابی هوش اجتماعی در سال 2001 توسط ترومسو ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 21 سوال و مولفه های:

  • پردازش اطلاعات اجتماعی (SIP)
  • خرده مقیاس آگاهی اجتماعی (SA)
  • خرده مقیاس مهارت های اجتماعی (SS) می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه هوش اجتماعی ترومسو تایید شده است.

به نظر شما، برای برقراری رابطه با دیگران و داشتن تعاملات اجتماعی، چه مولفه هایی نیاز است؟ همه ی ما خوب می دانیم که ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و برای زنده  ماندن و رفع نیازهای خود به دیگران و اجتماع نیاز داریم. اجتماع بستر مناسبی برای رشد و ارتقای ما فراهم می کند و بعد اجتماعی یکی از ابعاد مهم انسانی می باشد.

هوش اجتماعی چیست؟

برقراری روابط اجتماعی علاوه بر نیاز به مهارت های بین فردی، به یک متغیر مهم، به نام هوش اجتماعی نیز نیاز دارد. هوش اجتماعی، یکی از انواع هوش است که در انسان ها وجود دارد. مشخص است که این نوع هوش، با اجتماع و برقراری روابط اجتماعی با دیگران در ارتباط است. هوش اجتماعی توسط محققان مختلف، از دیدگاه های متفاوتی مورد بررسی قرار گرفته است و پژوهشگران علوم اجتماعی تاکید زیادی بر این مولفه داشته اند. به طور کلی، هوش اجتماعی به توانایی و درک ما از دیگران بر می گردد؛ مهم ترین ویژگی هوش اجتماعی، درک افراد است. زمانی که یک فرد از هوش اجتماعی خوبی برخوردار باشد، می تواند روابط منطقی، عاقلانه و خردمندانه ای را با دیگران تشکیل دهد.

هوش اجتماعی در موقعیت های اجتماعی، زمانی که ما با دیگران رد حال برقراری ارتباط هستیم، نمود پیدا می کند و کاملا مشهود است. به عنوان مثال، فردی که دارای هوش اجتماعی بالاست، در مکالمه ی خود با دیگران، به صورت هوشمندانه سخن می گوید و گویی می داند که در هر موقعیتی چه چیزی باید بگوید! هوش اجتماعی تاثیر زیادی در درک عواطف و احساست دیگران دارد؛ فردی که از این هوش برخوردار باشد، در موقعیت های مختلف و موارد چالشی می تواند با دیگران همدلی و همدردی خوبی داشته باشد. این افراد از عهده ی مسئولیت ها و نقش های اجتماعی که به آن ها محول می شود، به خوبی بر می آیند و وظایف اجتماعی شان را به خوبی انجام می دهند. یکی از مهم ترین رازهای موفقیت در روابط اجتماعی، ایجاد و ارتقای هوش اجتماعی می باشد. این هوش ممکن است در برخی افراد وجود داشته باشد اما جای هیچ نگرانی برای افرادی که خود را از نظر اجتماعی باهوش نمی دانند، نیست چرا که این هوش کاملا قابل اکتساب است.

شما میزان هوش اجتماعی خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر هوش اجتماعی داشتید، می توانید از پرسشنامه ی هوش اجتماعی ترومسو که 21 سوال دارد، استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه مقیاس هوش اجتماعی ترومسو