دانلود رایگان پرسشنامه هویت فردی بردبار

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه هویت فردی بردبار ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
40
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
بردبار
سال ساخت:
1391
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه هویت فردی بردبار

این پرسشنامه توسط بردبار در سال 1391 ساخته شده است و به بررسی هویت فردی دانش آموزان می پردازد.

این پرسشنامه دارای 40 سوال و 4 بعد:

  1. هویت اطلاعاتی
  2. هویت هنجاری
  3. هویت اغتشاشی
  4. هویت تعهدی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه هویت فردی بردبار تایید شده است.

هویت فردی چیست؟

هر انسانی دارای شخصیت و هویت فردی منحصر به خودش می باشد. هویت هر فردی، مجموعه ای از خصوصیات، ویژگی های رفتاری، توانایی ها، صفاتی که ممکن است مثبت یا منفی باشد و ... تشکیل شده است. هویت هر فرد به معنای کیستی است. اینکه فرد چه اهدافی را دنبال می کند، چه آرزو هایی را در سر دارد، چه نقاط مثبتی دارد، چه نقاط ضعفی دارد، افکار و تفکرات او چگونه است، در موقعیت های مختلف، چگونه رفتار می کند و ... همگی جزئی از شخصیت افراد است. عوامل بسیاری بر شکل گیری هویت فردی افراد نقش دارند، برای مثال، خانواده، همسالان، اجتماع، فرهنگ، برداشت های شخصی و ... از جمله موارد موثر در شکل گیری هویت فردی می باشد.

سبک هویتی چیست؟

برزونسکی یکی از محققانی بود که در زمینه ی هویت و سبک های هویتی، بررسی و تحقیقاتی داشته است. طبق نظر برزونسکی، سبک هویتی عبارت است از اینکه، چگونه یک فرد برای برای شناخت خودش به جتستجو، ارزیابی و پردازش اطلاعات مختلف می پردازد و این اطلاعات در موقعیت های مختلف، بهره می گیرد. به همین منظور برزونسکی به ارزیابی سه سبک هویتی متفاوت پرداخته است. این سبک ها عبارت اند از، سبک هویتی اطلاعاتی، سبک هویتی هنجاری اجتنابی و سبک هویتی، سردرگم یا اغتشاشی.

برزونسکی در توصیف افرادی که دارای سبک هویتی اطلاعاتی هستند، گفته است، افرادی که دارای این سبک هویتی می باشند، به صورت آگاهانه و فعالانه و به صورت همیشگی در جستجوی اطلاعات مختلف و ارزیابی این اطلاعت هستند؛ این افراد تمایل به استفاده از این اطلاعات در موقعیت های مختلف دارند. همچنین او بر این باور است که، افراد دارای سبک هویتی اطلاعاتی، افرادی پر تلاش و سخت کوش می باشند، این افراد از مهارت های خود تنظیمی به خوبی استفاده می کنند، این افراد اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارند، این افراد به صورت درونی قادر به کنترل خود می باشند و درون نگری فوق العاده ای دارند. همچنین، این افراد از خودآگاهی خوبی بر خوردار بوده و در مواجه با مسائل و مشکلات مختلف، از قدرت خوبی برای حل مسئله برخوردار هستند. در همین پرسشنامه مولفه ی هویت اطلاعاتی مورد بررسی قرار گرفته است.

به نظر شما، سبک هویت فردی شما به کدام یک از سبک های هویت فردی نزدیک است؟ در صورت تمایل به ارزیابی هویت فردی و انواع سبک های هویتی می توانید از پرسشنامه ی استاندارد هویت بین فردی بردبار، استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه هویت فردی بردبار