دانلود رایگان پرسشنامه رفتار خرج کردن ادواردز

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رفتار خرج کردن ادواردز ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
11
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ادواردز
سال ساخت:
1998
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه رفتار خرج کردن ادواردز

این پرسشنامه توسط ادواردز در سال 1998 ساخته شده است.

در این پرسشنامه مواردی همچون:

  • تمایل به خرید کردن
  • تخریب عملکرد
  • احساس گناه بعد از خرید کردن
  • وسواس
  • اجبار در خرید و احساس به خرید مورد ارزیابی قرار می گیرد.

پرسشنامه رفتار خرج کردن ادواردز دارای 11 سوال بر اساس طیف لیکرت 4 درجه ای می باشد. روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است.

دیدگاه شما نسبت به خرید کردن چگونه است؟

به طور کلی خرید کردن را چگونه معنا و توصیف می کنید؟ آیا به هنگام خرید کردن ترجیح می دهید که به تنهایی خرید بروید و یا از نظرات دیگران هم به هنگام خرید کردن استفاده می کنید؟ خرید کردن برای شما لذت بخش است و یا سعی می کنید از خرید کردن اجتناب کنید؟ این سوالات یک سری سوالات کلی در مورد خرید کردن بوده و رفتار خرید می باشد و ممکن است افراد مختلف جواب های متفاوتی به هر کدام از این سوالات بدهند، چرا که افراد در مورد برآورده ساختن نیاز هایشان و خرید اقلامی که لازم دارند، متفاوت فکر کرده و همچنین عمل می کنند.هر کدام از ما می توانیم دلایل متفاوتی برای خرید کردن داشته باشیم. خرید اقلام و کالاهای مورد نیاز هم در طیف وسیعی قرار می گیرند؛ برای مثال، خرید کردن می تواند شامل خرید لوازم ضروری برای خورد و خوراک باشد، خرید پوشاک باشد، خرید لوازم ضروری شخصی، خرید لوازم خانه، خرید لوازم ضروری برای کار و وسایل مربوط به تکنولوژی و ... باشد.

برخی از افراد در همه حال تمایل به خرید کردن از خود نشان می دهند، صرف نظر از اینکه آیا به مقدار کافی پول دارند یا خیر؛ این افراد همیشه آماده به خرید کردن هستند و ممکن است در هرحالتی پاسخ آن ها به خرید مثبت باشد. عده ای دیگر از افراد ممکن است خرید را در مواقع لزوم امری ضروری بپندارند و در موارد دیگر، از خرید کردن اجتناب بورزند. گروهی از افراد برای خرید کوچکترین چیز ها هم برنامه ریزی دارند و برای این موارد هم بودجه کافی را کنار می گذارند و بر اساس درآمد و پولی که دارند، یک خرید منطقی می کنند. در مقابل افرادی هم وجود دارند که در خرید کردن افراط دارند، این افراد برایشان فرقی نمی کند که وسیله ای را لازم دارند یا خیر و فقط اقدام به خرید آن وسیله بدون در نظر گرفتن چیزی می کنند.

البته یک احساس آشنا نیز در بسیاری از افراد دیده شده است و این احساس، حس گناه و عذاب وجدان بعد از خرید کردن است و این احساس می تواند در مواقع گوناگونی در افراد رخ دهد.

اگر تمایل به بررسی و ارزیابی رفتار خرید کردن در خود دارید می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه رفتار خرج کردن ادواردز