دانلود پرسشنامه احساس مثبت به همسر (PFQ)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه احساس مثبت به همسر (PFQ) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
17
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت هفت درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
سال ساخت:
1975
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه احساس مثبت به همسر (PFQ)

 پرسشنامه احساس مثبت به همسر در سال 1975 در کلینیک زوج درمانی دانشگاه ایالتی نیویورک ساخته شد. در این پرسشنامه 17 پرسش درباره احساس های گوناگون زن و شوهرها (و نامزدها) نسبت به هم آمده است و جواب سوالات به صورت لیکرت هفتا درجه ای می باشد.

پرسشنامه احساس مثبت به همسر برای اندازه گیری عواطف مثبت یا عشق به همسر مورد استفاده قرار می گیرد.

پایایی آن از طریق آزمون مجدد با فاصله 1 تا 3 هفته 93/0، ضریب همبستگی این پرسشنامه با سازگاری زناشویی 7/0 گزارش شد. اعتبار آن با ضریب آلفای ۹۴/۰ از یک همسانی درونی عالی برخوردار است.

این پرسشنامه به آسانی اجرا و تصحیح می شود به همین علت مقیاس مفیدی برای مشاوره و درمان زناشویی است.

روابط مثبت با همسر

ازدواج یک امر اجتماعی است که باعث ایجاد کانون خانواده می شود. یک رابطه عاشقانه سالم و ایمن می تواند به عنوان یک منبع مداوم پشتیبانی و خوشبختی در زندگی شما باشد.

شما عهد بستید که خوب یا بد یکدیگر را دوست داشته باشید، اما گاهی اوقات اوضاع آنطور که دوست دارید پیش نمی رود. روابط مستلزم کار و تعهد برای محکم نگه داشتن عشق شما به یکدیگر است و ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست. با کمی تلاش، اندکی درک و صبر، شما و همسرتان می توانید روابط خود را بهبود بخشید. با گام برداشتن برای حفظ یا احیای مجدد تجربه عاشقانه خود، می توانید حتی برای یک عمر یک رابطه معنادار ایجاد کنید.

بسیاری از زوجین تنها در مواردی بر روابط خود تمرکز می کنند که مشکلات خاص و اجتناب ناپذیری برای غلبه وجود داشته باشد. هنگامی که مشکلات برطرف شد، توجه خود را به سمت شغل، بچه ها یا سایر علایق خود معطوف می کنند. با این حال، روابط عاشقانه برای شکوفایی عشق نیاز به توجه و تعهد مداوم دارد. اگر سلامتی یک رابطه عاشقانه برای شما مهم است، باید برای آن تلاش کنید. شناسایی و رفع یک مشکل کوچک در رابطه شما می تواند از رشد آن به یک مشکل بزرگتر جلوگیری کند.