دانلود رایگان پرسشنامه عزت نفس کودکان پیش دبستانی عزیزی مقدم

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه عزت نفس کودکان پیش دبستانی عزیزی مقدم ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
20
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
عزیزی مقدم
سال ساخت:
1386
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه عزت نفس کودکان پیش دبستانی عزیزی مقدم

این چک لیست توسط عزیزی مقدم در سال 1386 ساخته شده است.

این چک لیست قصد ارزیابی میزان عزت نفس در دانش آموزان بر اساس ابعاد مختلف را دارد. لازم به ذکر است که این چک لیست توسط معلمان و مربیان دانش آموزان بر اساس مشاهده وضعیت آن ها و بر اساس مقیاس لیکرتی 4 درجه ای باید پر شود.

همچنین این پرسشنامه دارای نمره گذاری است.

مفاهیم بسیاری در حوزه روان شناسی وجود دارد که قابلیت اندازه گیری را دارند. عموما این موارد برای بزرگسالان کاربرد دارد و در می توان با اندازه گیری این موارد در بزرگسالان به اطلاعات خوبی دست پیدا کرد. اما عموما سنجش برخی از این مفاهیم و ویژگی های شخصیتی روان شناختی در کودکان کمی سخت تر و گاها ممکن نبوده است. چرا که کودکان در سنین کمتر و در دوره کودکی درکی درست از خود و ویژگی های شخصیتی شان ندارند و ممکن است توانایی های خود را به خوبی نشناسند و قادر به تعریف درستی از ویژگی ها و توانایی های خود نیستند. اما با این حال، هنوز هم راه هایی برای ارزیابی ویژگی و صفات شخصیتی در کودکان وجود دارد و به طور کلی نمی توان از این کار صرف نظر کرد.

یکی از مواردی که می توان برای آگاهی از ویژگی های شخصیتی کودکان و دانش آموزان به کار برد، نظارت و مشاهده رفتار آنان توسط والدین و خانواده شان است. اصولا والدین یک کودک و خانواده تا حد زیادی از ویژگی ها و صفات شخصیتی کودک خود آگاهی دارند و با تکیه بر آگاهی والدین می توان تا حدی به صفات شخصیتی این کودکان دست یافت.

عزت نفس در کودکان

در محیط مدرسه هم، با بهره گیری از مشاهدات و نظارت مربیان و معلمان می توان تا حد زیادی به ویژگی های دانش آموزان شناخت پیدا کرد. اما یکی از مفاهیمی که مورد تحقیق قرار گرفته و در حوزه ی کودکان بررسی شده است، میزان عزت نفس در کودکان است. عزت نفس را می توان به دیدگاهی که فرد از خودش دارد و اینکه چقدر به توانایی های خود باور دارد، تعریف کرد. عزت نفس دارای ابعاد مختلفی می باشد. از جمله ی این موارد، عزت نفس تحصیلی، خانوادگی، جسمانی و .. می باشد. احساسی که هر فرد در هر کدام از این مولفه ها دارد و باوری و احترامی که فرد برای خودش قایل است، در حوزه ی عزت نفس بررسی می شود.

در این چک لیست هم قصد ارزیابی مولفه های عزت نفس وجود دارد. داشتن عزت نفس برای کودکان و دانش آموزان مهم است و مهم است که این عزت نفس در آن ها به خوبی تقویت شده و ارتقا داده شود. با مشاهده ی دانش آموز در محیط مدرسه و تحصیلی اش توسط مربی و معلمی که هر روزه با او در ارتباط است، می توان میزان عزت نفس دانش آموزان را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. اگر شما هم مربی و یا معلم دانش آموزانی هستید و می خواهید از میزان عزت نفس دانش آموزان خود اطلاعاتی بدست بیاورید، می توانید از این چک لیست استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه عزت نفس کودکان پیش دبستانی عزیزی مقدم