دانلود پرسشنامه مقیاس ارزش های بنیادین جیسون FVS

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
7,000 تومان

دانلود پرسشنامه مقیاس ارزش های بنیادین جیسون FVS ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
23
تعداد صفحات:
5
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
جیسون
سال ساخت:
2001
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه مقیاس ارزش های بنیادین جیسون FVS 

این پرسشنامه را جیسون و همکارانش در سال 2001 ساخته اند.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی خرد نزد افراد به عنوان یک ارزش بنیادی بوده است.

این پرسشنامه دارای 23 سوال و 5 بعد:

  • هماهنگی
  • گرمی
  • هوش
  • اتصال طبیعت
  • معنویت می باشد.

روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است.

به نظر شما چه چیزهایی باعث می شود که یک فرد خردمند نامیده شود؟ آیا تا به حال با افرادی که به خردمند بودن شناخته می شوند، معاشرت داشته اید؟ چه ویژگی ای درون این افراد وجود داشت که شما جذب آن ویژگی شدید؟ خرد دارای تعاریف مختلفی می باشد. اگر در انواع فرهنگ لغات و یا تحقیقات مختلف در جستجوی معنای واژه خرد باشید، احتمال می رود، معانی گوناگونی برای این واژه پیدا کنید. چند نوع مختلف از تعاریف خرد عبارت اند از:

خرد طبق تعاریف متفاوت، به چه معناست؟

فرهنگ لغت دانشگاه وبستر، خرد را یک قدرت قضاوت درست و یافتن درست ترین و صحیح ترین شیوه برای عمل کردن که این روش بر اساس فهم و دانش و تجربه می باشد، تعریف کرده است.

  • در فرهنگ لغت آکسفورد، خرد مساوی با قضاوت و هدایتی که درست است و فرد می تواند در موقعیت های دشوار داشته باشد، تعریف کرده اند.
  • در فرهنگ لغت دیگری، خرد مساوی با آگاهی و بینش و دانشی دانسته شده است که ما از خودمان و جهان اطرافمان داریم و بر مبنای این دانش دست به قضاوت می زنیم.

این سه توصیف از خرد، تنها چند مورد از توصیف هایی است که در مورد خرد وجود دارد. به طور کلی اگر بخواهیم یک تعریف واحد از خرد و فردی که خرمند است ارائه کنیم، شاید موفق نباشیم اما می توانیم از میان همه ی این تعاریف ذکر شده برای خرد، برخی از ویژگی های مشترکی که در تمام این تعاریف برای خرد آمده است را بیان کنیم. به عبارت دیگر در تمامی این تعاریف که توسط نظریه پردازان متفاوت بیان شده است، خرد مساوی با داشتن مهارت، تعادل و تعامل درون فردی، دانایی، سازگاری با دیگران در تعاملات، به کار بردن تجربیاتی که فرد در زندگی کسب کرده است در موقعیت های گوناگون، شعور، عقل، داشتن دانش، داشتن قدرت قضاوت یکپارچگی توانایی های شناختی و تاملی فرد، بصیرت و ... تعریف کرد.

می توان بگوییم خرد یکی از ارزش های بنادین در زندگی تلقی می شود و نقش بسیار مهمی در آگاهی و خوب زندگی کردن دارد. تاثیر خرد بر آگاهی را هرگز نباید دست کم گرفت. به طور کلی می توان گفت خرد با کمال هم در ارتباط است و خرد می تواند انسان را به سمت کمال نزدیک کند.

در صورت تمایل به ارزیابی خرد می توانید از مقیاس ارزش بنیادی جیسون و همکارانش استفاده کنید.