دانلود رایگان پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
25
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت هفت درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر

این پرسشنامه با هدف بررسی نگرش فرزندان به پدر خود طراحی و ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 25 سوال می باشد.

در پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر دامنه، میزان و شدت مشکلات فرزندان با پدرشان ارزیابی می شود.

این پرسشنامه بر مبنای طیف لیکرت هفت درجه ای بوده و دارای روایی و پایایی می باشد.

نقش پدر در تربیت فرزندان

درست است که ارتباط فرزندان با مادران خود تحت بررسی های فراوانی قرار گرفته است و نظریات بسیاری در این زمینه تدوین و ارائه شده است، اما نمی توان نقش پدران را در تربیت و رشد کودکان نادیده گرفت. پدران هم نقش به سزایی در روند رشد و تربیت فرزندان خود دارند. پدران هم به اندازه مادران در تربیت فرزندانشان نقش دارند و بسیار بهتر است که پدران هم الگوی تربیتی خوبی برای فرزندان خود باشند. پدران می توانند با حمایت صحیح و به اندازه از فرزندان خود، نقش موثری در شکل گیری اعتماد به نفس و عزت نفس در فرزندان خود داشته باشند و فرزندان خود را به سمت جلو و پیشرفت هدایت کنند.

احتمالا هرچه رابطه ی یک پدر با فرزند خود بهتر و صمیمی تر باشد، فرزندان می توانند اعتماد بیشتری به پدران خود داشته باشند و در تمامی مسائل و مشکلاتی که در طول زندگی برایشان رخ می دهد، به پدران خود تکیه کنند و با حمایتی که از پدران خود دیده اند، برای حل مشکلات و مشورت گرفتن پدران خود را ارجح ترین فرد و اولویت اول خود بدانند. البته که این عامل در رابطه پدران با فرزندان دختر جای تامل بیشتری دارد.

فرزندان نیز ممکن است در سنین متفاوت بر حسب رابطه ای که با پدرشان دارند و تجربیاتی که در محیط خانواده با پدران داشته اند، تفکر و نگرش متفاوتی نسبت به پدران خود داشته باشند. هر فرزندی می تواند رابطه با پدرش را به گونه ای متفاوت تعریف کرد. برای برخی از فرزندان، پدران مأمن امنی می باشند که در همه حال می توانند به حمایت آنان دلخوش باشند و در واقع نگرش این فرزندان نسبت پدران خود، فردی حامی می باشد و برای برخی دیگر از فرزندان پدرشان می تواند مردی سخت گیر باشد که گویی نمی توانند به او اطمینان داشته باشند. یک فرزند ممکن است پدر خود را مردی مهربان بداند و فرزند دیگر ممکن است پدر خود را مردی نامهربان توصیف کند. یک فرزند می تواند پدر خود را مردی عصبانی و پرخاشگر بداند و فرزند دیگر پدرش را مردی آرام و خونسرد تعریف کند.

یک فرزند می تواند پدرش را دوست داشته باشد و عاشقانه به او عشق بورزد و در مقابل یک فرزند ممکن است به خاطر تجربیاتش پدر خود را دوست نداشته باشد. در صورت تمایل به ارزیابی نگرش فرزندتان به پدر خود می توانید از این پرسشنامه معتبر استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر