دانلود رایگان پرسشنامه رفتارهای پر خطر جنسی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رفتارهای پر خطر جنسی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
10
تعداد صفحات:
2
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
فرشاد زارعی، حمید خاکباز، حوریه کرمی
سال ساخت:
1389
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه رفتارهای پر خطر جنسی

این پرسشنامه توسط فرشاد زارعی، حمید خاکباز، حوریه کرمی در سال 1389 ساخته شده است. هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی رفتار های پرخطر جنسی می باشد. این پرسشنامه دارای 10 سوال بر اساس طیف لیکرتی می باشد.

هرچه فرد در این پرسشنامه نمره ی بالاتری بگیرد، بدین معنا بوده که رفتار های پرخطر جنسی بیشتری دارد.

پرسشنامه رفتارهای پر خطر جنسی دارای روایی و پایایی می باشد.

برقراری رابطه ی جنسی یکی از آن مواردی می باشد که انجام آن امری طبیعی می باشد. برقراری رابطه ی جنسی تاثیرات مثبت زیادی را در زندگی افراد و همچنین سلامت روان افراد در پی دارد. رابطه جنسی سالم می تواند منجر به کاهش استرس در افراد شود و همچنین بر سلامت روان افراد تاثیر مثبتی بگذارد. در میان زوجین که تشکیل خانواده داده اند، برقراری رابطه جنسی می تواند با رضایت بهتر و بیشتر از زندگی زناشویی و خرسندی زناشویی همراه شود. درست است که برقراری رابطه جنسی برای افراد، مزیت های بسیاری دارد و منجر به شادابی و نشاط بیشتر در زندگی شخصی و زناشویی می شود، اما ذکر این نکته لازم است که رابطه جنسی در مواردی نیز می تواند منجر به نارضایتی در زوجین شود و معایب بسیاری را برای آنان به همراه داشته باشد.

از موارد مهم در برقراری رابطه جنسی، برقراری رابطه جنسی سالم و دوری از رفتار های پرخطر جنسی می باشد. افرادی که تمایل به برقراری رابطه جنسی دارند، قبل از اقدام به رابطه جنسی باید موارد بسیاری را مد نظر قرار داده و این موارد را رعایت کنند. داشتن رفتار های پرخطر جنسی ممکن است در لحظه برای فرد احساس لذت را در پی داشته باشد اما به احتمال زیاد عواقب و پیامد های منفی ای پشت این رفتار ها برای فرد وجود دارد.

انواع رفتارهای جنسی پر خطر

استفاده از لوازم بهداشتی در حین رابطه ی جنسی یکی از آن مواردی است که همواره باید در نظر گرفته شود. استفاده از این وسایل می توانند از بروز بسیاری از بیماری های مقاربتی جلوگیری کرده و به نوعی سلامتی طرفین را تضمین کند. برقراری رابطه ی جنسی با فردی که همسر شما نیست یکی از آن رفتار های جنسی پر خطر می باشد. علاوه بر آن داشتن شرکای جنسی متعدد، عدم استفاده از وسایل بهداشتی در حین رابطه، استفاده از قرص و دارو و یا مواد مخدر و یا محرک برای داشتن لذت جنسی بیشتر و استفاده از روش های غیر معمول در برقراری رابطه جنسی، جز آن دسته از رفتار های جنسی پر خطر به شمار می آید.

برای کسب لذت بیشتر در رابطه جنسی و همچنین اطمینان خاطر بیشتر بهتر آن است که افراد سعی بر استفاده از لوازم بهداشت رابطه جنسی داشته باشند و از رفتار های پرخطر جنسی اجتناب کنند. در صورت تمایل به ارزیابی میزان رفتار های پر خطر جنسی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه رفتارهای پر خطر جنسی