دانلود رایگان پرسشنامه بهره همدلی بارون – کوهن

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه بهره همدلی بارون – کوهن ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
26
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
بارون کوهن
سال ساخت:
2003
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه بهره همدلی بارون – کوهن

این پرسشنامه توسط بارون کوهن در سال 2003 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی بهره همدلی می باشد.

این پرسشنامه  دارای 26 سوال و 3 بعد:

  • همدلی شناختی
  • مهارت های اجتماعی
  • واکنش پذیری هیجانی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه بهره همدلی بارون – کوهن تایید شده است.

همدلی چیست؟

شما خودتان را چگونه فردی توصیف می کنید؟ فردی که نسبت به احساسات و عواطف دیگران حساس است یا حساسیت و توجه کمی نسبت به احساسات دیگران دارد و در هر حالتی منطق و استدلال را ترجیح می دهد؟ پاسخی که شما به این سوال می دهید، تا حدود زیادی میزان همدلی در شما را مشخص می کند.

همدلی یک ویژگی مثبت است که بهتر است در هر فردی وجود داشته باشد؛ همدلی را می توان با مهربانی، توجه به احساسات دیگران، درک دیگران در موقعیت های سخت و آسان زندگی در ارتباط دانست. همدلی را می توان پلی برای برقراری ارتباط با دیگران دانست.

فردی که همدلی بالایی دارد، مهارت بالایی در تعامل و برقراری ارتباط با افراد مختلف دارد. همدلی باعث گسترش دایره ارتباطات ما می شود. به طور کلی اگر بخواهیم یک تعریف کلی و ساده از همدلی داشته باشیم، می توانیم این ویژگی را توانایی شناخت، درک افکار و احساسات دیگران تعریف کنیم.

وقتی میزان همدلی در ما بالا باشد سعی می کنیم در موقعیت های مختلف خودمان را جای فرد مقابل بگذاریم و به مسائل و مشکلات از زاویه دید او نگاه کنیم و با او همدردی داشته باشیم. جالب است بدانید، همدلی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در روان شناسان وجود داشته باشد و این ویژگی روند درمان و برقراری ارتباط را آسان تر می کند.

هنگامی که توانایی درک احساسات، نظرات و دیدگاه دیگران در فرد بالا باشد، ضمن اینکه تعامل راحت تر صورت می گیرد، مدیریت و تنظیم رفتار هم راحت تر می شود. از دیگر ویژگی های مثبتی که با همدلی همراه است، گرایش به بخشندگی و مهربانی با دیگران است. فرد همدل، دلسوز است و نسبت به رفاه دیگران حساس است و شفقت بالایی دارد.

فرد همدل، بینش بالایی در روابط دارد، احساسات مثبت و شادکامی بیشتری را در روابط تجربه می کند و در نتیجه رضایت بالا و بهزیستی فردی بیشتری را تجربه می کند. فراموش نکنید که همدلی با ترحم کردن متفاوت است و ترحم بر خلاف همدلی یک ویژگی منفی است. در همدلی ما با دیگران طوری رفتار می کنیم که دوست داریم آن ها با ما رفتار کنند.

آیا شما فرد همدلی هستید؟ در صورت تمایل به ارزیابی بهره همدلی با توجه به مولفه های همدلی شناختی، مهارت های اجتماعی، واکنش پذیری هیجانی می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر پرسشنامه  بهره همدلی بارون – کوهن استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه بهره همدلی بارون – کوهن