دانلود پرسشنامه حساسیت اضطرابی تیلور و کاکس

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه حساسیت اضطرابی تیلور و کاکس ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
36
تعداد صفحات:
10
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
تیلور و کاکس
سال ساخت:
1998
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه حساسیت اضطرابی تیلور و کاکس 

این پرسشنامه به جهت ارزیابی حساسیت اضطرابی  توسط تیلور و کاکس در سال 1998 ساخته شده است.

پرسشنامه حساسیت اضطرابی تیلور و کاکس از یک پژوهش به دست آمده و دارای 30 سوال می باشد.

روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده ست.

طیف لیکرت این پرسشنامه 5 درجه ای می باشد.

مطمئنا شما هم در طول دوره های مختلف زندگی خود، اضطراب را تجربه کرده اید؛ درست در مواقعی که دانشجو بودید و می خواستید از پایان نامه خود دفاع کنید و یا زمانی که دانش آموز مقطع دبستان بودید و نمره کمی در درس ریاضی گرفته بودید، هنگام یک جلسه و مصاحبه کاری، به هنگام تصمیم برای ازدواج، مادر و یا پدر شدن و ..... این موارد تنها چندین مورد از مواقعی است که هر فردی که تجربه این موارد را داشته است، ممکن است اضطراب زیادی را تجربه کرده باشد.

آنچه کاملا مشخص است این است که قطعا این اضطراب برای افراد خوشایند نیست و حالتی مبهم دارد. این احساس مبهم ناخوشایند ممکن است برای هرفردی روی دهد و به واقع نمی توان آن را انکار کرد و یا از آن اجتناب کرد. در مواقعی که افراد مضطرب می شوند ممکن است یک سری نشانه های جسمی یا فیزیکی، هیجانی و شناختی از اضطراب را تجربه کنند. مثلا آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که در هنگام اضطراب دستانتان و یا روی صورتتان عرق بنشیند و یا دست و پاهایتان بلرزد؟ اگر بله که این موارد طبیعی می باشد و از نشانه های اضطراب است. اما یک سوال دیگر هم از شما داریم، در مواقعی که مضطرب می شوید و این احساسات را تجربه می کنید آیا از احساس اضطراب خود ترس هم دارید؟

 حساسیت اضطرابی چیست؟

اگر شما از نشانه های اضطرابی و یا هر حالتی که با اضطراب در ارتباط است ترس و واهمه دارید، شما حساسیت اضطرابی را تجربه می کنید. حساسیت اضطرابی ترس ما از مضطرب شدن و احساس ترس را شامل می شود. اما چرا حساسیت اضطرابی به وجود می آید؟ حساسیت اضطرابی در ما رخ می دهد چون ما تصور می کنیم نشانه های اضطرابی می تواند برای ما پیامد های احتمالی خطرناک جسمانی، شناختی و یا اجتماعی در پی داشته باشد.

برای مثال، وقتی یک فرد در اثر اضطراب تپش قلب می گیرد و نفس نفس می زند، نگران است که مبادا قبلش از کار بیوفتد و یا ممکن است فردی در اثر اضطراب گلویش فشرده شود در این صورت ممکن است فرد تصور کند که هر لحظه ممکن است خفه شود. بسیاری از موارد این چنینی هم وجود دارد که در نتیجه ی ترس از نشانه های اضطرابی به وجو می آیند.

اگر تمایل به ارزیابی حساسیت اضطرابی داشتید می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.