دانلود رایگان پرسشنامه بازخور عملکرد وین

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه بازخور عملکرد وین ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
10
تعداد صفحات:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
وین
سال ساخت:
2001
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه بازخور عملکرد وین

این پرسشنامه توسط وین و همکاران در سال 2001 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی عملکرد بوده است.

پرسشنامه بازخور عملکرد وین دارای ده سوال بر مبنای طیف لیکرت پنج درجه ای می باشد.

روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است و دارای نمره گذاری است.

آیا ارائه بازخورد مفید است؟

در سازمان ها و مباحث مدیریتی، یکی از موارد مهمی که همیشه باید مد نظر مدیران قرار بگیرد، ارزیابی عملکرد کارمندان و دادن بازخورد به کار آنان است. حتما برای هر کدام از ما بارها پیش آمده که در موقعیت ها و زمینه های گوناگون به سبب کاری که انجام داده ایم و یا به دیگران ارائه داده ایم، بازخورد دریافت کنیم و بابت کاری که انجام داده ایم، عملکردمان مورد ارزیابی قرار بگیرد.

نمی توان به طور قطعی گفت که بازخورد هایی که از دیگران میگیریم، همیشه مثبت و شامل تحسین و تشویق می باشد و ما همیشه از ارزیابی عملکردمان توسط مدیر و یا سرپرست، خوشحال می شویم. در واقع، عکس این جالت هم ممکن است، ارزیابی عملکرد ما توسط مدیر و یا سرپرست می تواند برای ما ناخوشایند باشد و این اتفاق زمانی روی می دهد که ما کارمان را به خوبی انجام نداده باشیم و یا در انجام کار و وظیفه ای که بر عهده ما بوده است، کوتاهی کرده باشیم.

مزایای ارزیابی عملکرد

واقعیت این است، در یک سازمان که افراد زیادی در آن به کار و فعالیت مشغول هستند، به دلیل پیچیدگی کار سازمانی و همچنین متفاوت بودن تکالیف و وظایفی که در سازمان ها توسط کارمندان انجام می شود، باید ارزیابی عملکرد صورت بگیرد.

  • ارزیابی درست و منطقی عملکرد توسط مدیران، می تواند هم برای سازمان و هم برای کارمندانی که در آن سازمان فعالیت می کنند، مفید و مثبت تلقی شود.
  • در صورتی که ارزیابی بر عملکرد کارکنان توسط مدیران به موقع انجام شود، در این ارزیابی عملکرد غرض ورزی وجود نداشته باشد، بازخورد عادلانه باشد، نکات مثبت و منفی کارکنان و عملکرد آنان به صورت دقیق و منطقی به آنان توضیح داده شود، راهنمای خوبی برای انجام کار کارمندان در آینده هم خواهد بود، در صورتی که کار کارمندان نقص و یا مشکلی داشته باشد که خودشان متوجه این موضوع نباشند، این نواقص در کار های بعدی هم مرتفع خواهد شد و به صورت کلی انگیزه بیشتری برای کارمندان در محیط کاری ایجاد می کند.

پرسشنامه ی معتبر و استاندارد بازخورد عملکرد که توسط وین ساخته شده است، نمونه ی خوبی برای ارزیابی عملکرد و بازخورد به کارمندان می باشد. اگر علاقمند به ارزیابی عملکرد بودید، می توانید از این پرسشنامه که ده سوال دارد، استفاده کنید و یک ارزیابی کلی از این مفهوم به دست بیاورید.

دریافت رایگان پرسشنامه بازخور عملکرد وین