دانلود رایگان پرسشنامه شكل گيری مفهوم ويگوتسكی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه شكل گيری مفهوم ويگوتسكی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد صفحات:
12
نویسنده:
ویگوتسکی
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه شكل گيری مفهوم ويگوتسكی

این آزمون توسط ویگوتسکی ساخته شده است. هدف از ساخت این آزمون ارزیابی شکل گیری مفهوم است. روایی و پایایی آزمون شکل گیری مفهوم تایید شده است.

ویگوتسکی کیست؟

در علم روان شناسی به لئو ویگوتسکی معروف است و نام اصلی او لوسيمونوويچ ويگوتسكي می باشد. وی که زاده 1896 در اورشا است، تاثیرات زیادی بر پیشرفت علم روان شناسی داشته و نظریات مختلفی را ارائه کرده است. او دارای تحصیلات مختلف در زمینه های تاریخ، فلسفه، ادبیات، هنر، علوم اجتماعی و زبان شناسی می باشد. او در موسسه های مختلفی از جمله موسسه ایالتی روان شناسی تجربی مسکو و آکادمی کرویسکایا فعالیت کرده است.

همچنین مطالعاتی بر روی کودکان توان یاب، کودکانی که دارای معلولیت جسمی و روانی بوده اند، انجام داده است. ویگوتسکی در برهه ای زمان استاد دانشگاه روان شناسی در مسکو بوده و در نهایت به دلیل ابتلا به بیماری سل در سال 1934، زمانی که هنوز پا به سن نگذاشته بود، از دنیا می رود.

آزمون شکل گیری مفهوم ویگوتسکی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هدف اصلی که در این آزمون دنبال می شود، ارزیابی فرآیند شکل گیری یا مفهوم ساری در آزمودنی است. این آزمون دارای یک دستور العمل کلی بوده و برای انجام آن باید طبق دستور العمل پیش رفت. این آزمون از مهره های رنگی و مختلف تشکیل شده است و شروع آزمون با طبقه بندی مهره ها بر اساس شکل و رنگ است. در واقع این آزمون دارای 22 مهره چوبی است که مهره ها از نظر اندازه، رنگ و شکل و ارتفاع و حتی سطح با یکدیگر متفاوت اند. همچنین در زیر هر کدام از مهره ها کلماتی نوشته شده است؛ در زیر مهره های بلند و بزرگ کلمه، lag در زیر مهره کوتاه و بزرگ کلمه bik و زیر مهره های کوچک و بلند کلمه mur  و در نهایت زیر مهره های کوچک و کوتاه کلمه vev نوشته شده است. در فارسی این کلمات را به ترتیب، هام، ژاس، زیم و لوش نام گذاری کرده اند.   آزمودنی با طبقه بندی مهره ها نام های جدیدی برای آن ها انتخاب می کند، نام هایی که شاید در هیچ جا به گوش شما نخورده باشد.

انجام این آزمون توسط آزمودنی با در نظر گرفتن گروه هایی که آزمودنی به وجود می آورد، به یک مسئله مهم یعنی استفاده از حل مسئله بر اساس تفکر مفهومی توسط آزمودنی اشاره می کند. آزمودنی در جریان این آزمون یاد می گیرد محرک های معینی را بر اساس خصوصیات مشترک دسته بندی کند.

در صورت تمایل به انجام آزمون شکل گیری مفهوم می توانید از فایلی که در اختیارتان قرار داده می شود، استفاده کنید و توضیحات بیشتر را در فایل مطالعه کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه شكل گيری مفهوم ويگوتسكی