دانلود رایگان پرسشنامه تست هوش ریون - IQ بزرگسالان (RPMT)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه تست هوش ریون - IQ بزرگسالان (RPMT) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد صفحات:
72
تعداد تصاویر:
60
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
جان سی ریون
سال ساخت:
1936
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه ماتریس های پیشرونده پیشرفته ریون

این پرسشنامه توسط جان سی ریون در سال 1936ساخته شده است.

پرسشنامه هوش ریون یک پرسشنامه تصویری است که شامل 60 تصویر است و نسخه حاصر برای افراد بالای 11 سال به کار می رود. ابتدا تصاویر ساده هستند و هرچه فرد به تصاویر بعدی می رود، پرسشنامه سخت تر می شود.

ریون این پرسشنامه  هوش را در سه فرم متفاوت به منظور سنجش هوش افراد به ویژه استدلالشان ساخته است.

  • اولین نسخه این پرسشنامه، آزمون ماتریس پیش رونده استاندارد ریون (standard Progressive Matrices Test) یا S.P.M این نسخه که به نام نسخه استاندارد هوش ریون نیز معروف است، از لحاظ تاریخچه‌ای زودتر از همه مدل ها ارائه شده است. سوالات این مدل الگوهای سیاه روی زمینه سفید هستند که دارای 60 سوال است.
  • دومین نسخه این پرسشنامه، آزمون ماتریس پیش رونده رنگی ریون (color Progressive Matrices Test) یا C.P.M این نسخه که به نام ماتریسی رنگی نیز مشهور است برای کودکان 5 تا 11 ساله قابل اجرا است. همچنین از این نسخه برای افرادی با توانایی عمومی پایین تر به دلیل سن و یا اختلال ذهنی استفاده می‌ شود.
  • سومین نسخه این پرسشنامه، آزمون ماتریس پیش رونده پیشرفته ریون (Advanced Progressive Matrices Test) یا A.P.M فرم سوم سوالات ریون که به فرم پیشرفته ماتریس ریون مشهور است دارای 60 سوال است.

این پرسشنامه میزان بهره هوشی افراد را نیز می سنجد.

پرسشنامه ماتریس های پیشرونده ی پیشرفته ی ریون دارای روایی و اعتبار نیز می باشد.

دریافت رایگان پرسشنامه تست هوش ریون - IQ بزرگسالان (RPMT)