دانلود رایگان پرسشنامه میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
25
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت سه درجه ای
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان می باشد.

 پرسشنامه میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان دارای 25 سوال است.

آیا دوران دانش آموزی خود را به خاطر دارید؟ یا هم اکنون دانش آموزان هستید و این دوران را از سر می گذرانید؟ دوران مدرسه و دانش آموزی در هر دوره و مقطعی حس و حال مخصوص به خودش را دارد؛ دانش آموزان در هر دوره ای با برخی معلمان در ارتباط هستند و یک سال تحصیلی را به صورت هر روزه کنار یکدیگر می گذارند.

دوران مدرسه دوره شیطنت و شلوغی، صفا و صمیمیت است؛ در محافل دانش آموزی و گروه دوستان صحبت هایی در مورد معلمان، دانش آموزان و... همیشه وجود دارد. دانش آموزان ممکن است نگرش های متفاوتی در مورد معلمان خود داشته باشند و هرکدام یک نظر متفاوت از معلم خود ارائه دهند.

بعضی معلمان در میان دانش آموزان محبوب تر و برخی دیگر از محبوبیت کمتری میان دانش آموزان برخوردارند. دلایل مختلفی بر میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان تاثیر می گذارد؛ عواملی که می تواند یک معلم را در ذهن دانش آموز ماندگار و خواستنی کند یا به کل باعث یادآوری منفی و تلخ از معلم نه تنها در دوران مدرسه بلکه دوران بعد از مدرسه هم شود.

عوامل تاثیر گذار بر محبوبیت معلمان

یکی از مهم ترین عواملی که بر میزان محبوبیت معلمان میان دانش آموزان می افزاید، اخلاق نیکوی معلمان است. معلمی که با روی خوش و گشاده با دانش آموزان برخورد می کند، به آن ها ارزش و احترام می گذارد و رفتار خوبی با دانش آموزان دارد، اغلب معلم محبوبی میان همگان است.

عکس این حالت هم وجود دارد؛ معلمی که نه تنها رفتار خوبی با دانش آموز ندارد بلکه گاها به او توهین می کند یا به ارزش های او احترام نمی گذارد، معلم محبوبی نخواهد بود.

از دیگر عواملی که بر میزان محبوبیت معلمان تاثیر می گذارد، روش تدریس است؛ معلمانی که روش تدریس انعطاف پذیر دارند و دانش آموزان را در کلاس درس مشارکت می دهند و اجازه نمی دهند دانش آموز در کلاس منفعل باشد، میان دانش آموزان محبوب تر است.

در نهایت دانش آموزان معلمانی را ترجیح می دهند که علاوه بر معلم بودن، دوست و مشاور و راهنمای آن ها هستند و با یک دیدگاه روشن فکرانه دانش آموزان را به سمت و سویی مثبت هدایت می کنند و چون دوستی دلسوز همراه آن ها هستند.

شما چه خاطراتی از دوران مدرسه به یاد دارید؟ آیا نام معلم محبوب خود را به خاطر دارید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی، میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه میزان محبوبیت معلمان در بین دانش آموزان