دانلود رایگان پرسشنامه نگرش نسبت به کاربرد تکنولوژی در آموزش یاکووز

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه نگرش نسبت به کاربرد تکنولوژی در آموزش یاکووز ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
50
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
یاکووز و همکاران
سال ساخت:
2005
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه نگرش نسبت به کاربرد تکنولوژی در آموزش یاکووز

این پرسشنامه توسط یاکووز ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی نگرش معلمان و اساتید به کاربرد تکنولوژی در آموزش از ابعاد مختلف می باشد.

این پرسشنامه دارای 50 سوال و 5 بعد:

  • مزايای كاربرد تكنولوژی در آموزش
  • تصورات در مورد كاربرد تكنولوژی در آموزش
  • عدم تأثير گذاری تكنولوژی در آموزش
  • پيش بايست های كاربرد تكنولوژی در آموزش
  • اثربخشی تجهيزات تكنولوژی در آموزش می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه نگرش نسبت به کاربرد تکنولوژی در آموزش یاکووز تایید شده است.

تکنولوژی

بیایید در همین ابتدای متن به پاسخ یک سوال مهم فکر کنیم؛ آیا زمینه ای وجود دارد که تکنولوژی هنوز به آن ورود نکرده باشد و در آن تغییراتی را به وجود نیاورده باشد؟ با کمی تفکر به نظر می رسد پاسخ به این سوال، خیر باشد. تکنولوژی و فناوری های نوین تاثیر چشمگیری را بر روند زندگی گذاشته اند و با ورود به حوزه های مختلف زمینه را برای راحتی بیشتر و ارتقای کیفیت زندگی بهبود بخشیده اند.

تکنولوژی هرگونه مهارت عملی تعریف شده که در آن از داده ها، نتایج و یافته های عملی استفاده می شود. یکی از حوزه هایی که تکنولوژی در آن ورود کرده است، آموزش می باشد. این روزها شاهد رشد روز افزون فناوری و تکنولوژی در این حوزه هستیم. کلاس های درس امروزی با کمک تکنولوژی های نوین تغییرات زیادی به نسبت کلاس های درس در دوران گذشته دارند.

در دهه های گذشته کلاس درس توسط معلمان و آموخته های آنان اداره می شد و نقش دانش آموزان در در کلاس های درس کمتر بود اما امروزه به لطف تکنولوژی های نوین معلمان و دانش آموزان با همکاری یک دیگر و بهره گیری از سیستم آموزش الکترونیک کلاس درس را اداره می کنند.
سیستم آموزش نوین منجر به ارتقای یادگیری و کیفیت آموزش شده و بر میزان رضایت تحصیلی می افزاید. برخی از مهم ترین ابزارهایی تکنولوژی که در حیطه آموزش مورد استفاده قرار می گیرد شامل وسایل آزمایشگاهی، نرم افزار های آموزشی، وسایل سمعی و بصری و... می باشد.

امروزه مباحث علمی زیادی را می توان به وسیله تکنولوژی های مدرن به دانش آموزان آموزش داد و از این طریق مطالب را به آن ها بهتر یاد داد و تفهیم کرد. استفاده از فیلم های آموزشی، برگذاری کلاس های درس آنلاین، بهره گیری از ویدئو پرژکتور در کلاس درس، استفاده از پادکست های آموزشی، تشکیل کلاس درس در فضای مجازی، استفاده از کتاب های صوتی آنلاین از جمله مزایای ورود تکنولوژی به حیطه آموزش است.

معلمان و اساتیدی که با دانش آموزان و دانشجویان در ارتباط هستند، نگرش و دیدگاه متفاوتی نسبت به استفاده از تکنولوژی در حیطه آموزش دارند که نگرش آن ها از ابعاد مختلف قابل بررسی است. از نظر یاکووز برخی ابعاد مرتبط با نگرش معلمان بر کاربرد تکنولوژی در بحث آموزش شامل، مزايای كاربرد تكنولوژی در آموزش، تصورات در مورد كاربرد تكنولوژی در آموزش، عدم تأثير گذاری تكنولوژی در آموزش، پيش بايست های كاربرد تكنولوژی در آموزش، اثربخشی تجهيزات تكنولوژی در آموزش می باشد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی نگرش معلمان و اساتید به کاربرد تکنولوژی در آموزش از ابعاد مختلف داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه نگرش نسبت به کاربرد تکنولوژی در آموزش یاکووز