دانلود رایگان آزمون پیش بینی طلاق

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود آزمون پیش بینی طلاق ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
14
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی آزمون پیش بینی طلاق

این پرسشنامه با هدف ارزیابی افکار مربوط به طلاق گرفتن در زوجین ساخته شده است.

آزمون پیش بینی طلاق 14 سوال دارد و بر اساس طیف لیکرت چهار درجه ای می باشد.

هدف هیچ زوجی در فرآیند ازدواج و تشکیل زندگی مشترک، جدایی نیست. در واقع هیچ فردی برای اینکه بخواهد روزی جدایی را تجربه کند، ازدواج نخواهد کرد. درست است که ازدواج یک گزینه ی انتخابی برای زوجین می باشد و فردی که تمایل و آمادگی ازدواج را دارد، می تواند شریک زندگی خود را انتخاب کرده و به اتفاق تشکیل زندگی بدهند، اما گاها پیش می آید که در زندگی مشترک، اتفاقاتی غیر قابل پیش بینی و از پیش تعیین نشده اتفاق می افتد که موجب تجربه ی تنش و تعارض در زندگی زناشویی می شود.

البته لازم به ذکر است که در سال های اوایل ازدواج این تجربه ی تنش و تعارض میان زوجین کاملا طبیعی و نرمال می باشد چرا که زوجین از یکدیگر به قدر کافی شناخت ندارد و هنوز به شناخت مشترکی هم نرسیده اند. آنچه که در این باره حائز اهمیت می باشد این است که، هر کدام از زوجین نهایت تلاش خود را برای رفع و حل مشکلات میانشان انجام دهند و به یک توافق نظر برسند. اما در این میان ممکن است که تنش و تعارضات به دست زوجین حل نشود که بهتر آن است، از یک متخصص روانشناس در حوزه ی زوجین و خانواده کمک گرفته شود.

 در صورت عدم توافق و عدم حل مشکلات گزینه ی طلاق برای زوجین مطرح می شود. درست است که جدایی در زندگی مشترک شاید خوشایند زوجین و خانواده های آنان نباشد، اما گاهی به نظر می رسد که جدایی بهترین گزینه ی پیش رو برای زوجین است و در برخی موارد اثرات منفی آن بر زندگی هر دو طرف غیر قابل جبران است.

طلاق به چه معناست؟

طلاق را می توان به نوعی ختم رابطه و پایان بخشیدن به زندگی مشترک معنا کرد. هر ساله زن و شوهر های زیادی اقدام به پایان دادن به زندگی خود می کنند و طلاق را بهترین راه برای خود می دانند. موارد زیادی در این تصمیم زوجین می تواند دخالت داشته باشد؛ عواملی مانند فقر، اعتیاد، خیانت و ..... و دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار دیگر...

افکار مربوط به طلاق

اما ممکن است قبل از اینکه اقدام به طلاق کنید و قصد نهایی خود را برای گرفتن طلاق عملی کنید، افکار و اعمال و احساساتی  را در مورد طلاق گرفتن داشته باشید:

  • مثلا در صورتی که شریک زندگی شما رفتار اشتباهی را مرتکب شد، توانایی بخشیدن او را نداشته باشید.
  • دیگر احساس گرم و صمیمی ای که قبلا به او داشتید را ندارید.
  • شما ممکن است دائما از شریک زندگی خود انتقاد کنید و دیگر افکار و احساسات و اعمال منفی دیگر که در مورد شریک زندگی خود دارید و این افکار و اعمال به شما ثابت می کنند که باید برای طلاق گرفتن اقدام کنید.

برای سنجش افکار مربوط به طلاق می توانید از این پرسشنامه بهره بگیرید.

دریافت رایگان آزمون پیش بینی طلاق