دانلود رایگان پرسشنامه طلاق

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه طلاق ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
32
تعداد صفحات:
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه طلاق

این پرسشنامه که با هدف بررسی کلی مفهوم طلاق ساخته شده است و در ابتدا سوالاتی راجع به زندگی فعلی زوجین دارد که نشان می دهد به طلاق نیاز دارند یا خیر.

پرسشنامه طلاق دارای 32 می باشد. مقیاس به کاربرده شده در این پرسشنامه بر اساس مقیاس لیکرت پنج درجه ای به صورت خیلی کم تا خیلی زیاد می باشد.

ازدواج امری انتخابی در زندگی می باشد. افراد می توانند با توجه به شرایطی که دارند و انتظارات و ویژگی هایی که در زندگی شخصی خود دارند، تصمیم به ازدواج بگیرند. ازدواج امری مهم در زندگی هر فردی تلقی می شود و تاثیر شگرفی بر زندگی آن دو نفری که قصد ازدواج و تشکیل زندگی مشترک دارند، دارد. اینکه یک فرد بخواهد ازدواج کند و تشکیل زندگی بدهد، بسته به دیدگاه و انتخاب شخصی اش می باشد و امر ازدواج و تشکیل خانواده کاملا بسته به انتخاب فرد است.

برای تصمیم گیری در مورد ازدواج موارد بسیاری باید در نظر گرفته شود. رسیدن به بلوغ عقلی و عاطفی و جسمانی و ... فقط چند مورد از این ویژگی هاست. هرچه در هنگام تصمیم گیری برای ازدواج موارد دخیل در این انتخاب، بیشتر مورد ارزیابی و تحلیل قرار بگیرند برای هر دو نفری که تصمیم بر ازدواج دارند بهتر است. اما به هرحال و به دلایل مختلف ممکن است در ازدواج و جریان تشکیل خانواده چه در سال های اول و چه بعد از گذشت سالیان متمادی ممکن است تصمیمی برای جدایی و خاتمه زندگی مشترک گرفته شود. نمی توان گفت که جدایی بد است و با هم بودن خوب. گاها صلاح افراد در یک زندگی مشترکی که دچار مشکلات و تعارض های حل ناشدنی است، جدایی است.

طلاق

طرفینی که تصمیم بر جدایی در روند ازدواج خود می گیرند و قصد دارند از یک دیگر طلاق بگیرند، بهتر است که همه ی راه های با هم بودن و راه هایی که منجر به ساختن دوباره زندگی مشترک می شود را بررسی کرده و سعی کنند در وهله اول زندگی خود را نجات بدهند اما در صورت اینکه هیچ راه حلی برای حل مشکلات وجود نداشته باشد و ساختن دوباره زندگی مشترک ممکن نباشد، گزینه پیشنهادی برای زوجین طلاق است. طلاق در فرهنگ لغات به معنای رها شدن از چیزی و یا جدایی است و در اصطلاح حقوقی هم به جدایی زوجین از یک دیگر و خاتمه ازدواج مربوط می شود.

دلایل طلاق

موارد و دلایل بسیاری وجود دارد که موجب مشکلات و جدایی افراد از یکدیگر می شود. همه ی این موارد باید بررسی و تحلیل شوند. مثلا:

  • داشتن اعتیاد
  • بد رفتاری
  • سوء ظن
  • سن کم
  • مشکلات مالی
  • مشکلات مربوط به امور زناشویی
  • نبود عاطفه کافی میان زوجین و....

این عوامل می توانند منجر به جدایی و طلاق زوجین شود. این پرسشنامه هم با هدف ارزیابی این موضوع ساخته و طراحی شده و در اختیار عموم قرار گرفته است.

دریافت رایگان پرسشنامه طلاق