دانلود پرسشنامه نیمرخ نگرش به مرگ وونگ

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,900 تومان

دانلود پرسشنامه نیمرخ نگرش به مرگ وونگ ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
32
تعداد صفحات:
8
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت هفت درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
مقاله:
دارد
نویسنده:
وونگ، پیکر و گیسر
سال ساخت:
1994
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه نیمرخ نگرش به مرگ وونگ

این پرسشنامه توسط وونگ، پیکر و گیسر در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی نگرش به مرگ می باشد.

این پرسشنامه دارای 32 سوال و 5 مولفه که از نگرش های مثبت و منفی ساخته شده است.

روایی و پایایی پرسشنامه نیمرخ نگرش به مرگ وونگ که نسخه تجدید نظر شده می باشد، تایید شده است.

زمانی که دیگران در مورد مرگ صحبت می کنند، شما چه واکنش و نظراتی در مورد مرگ دارید؟ آیا مشتاقانه به گفتگوهایی که در مورد مرگ صورت می گیرد، می پیوندید یا از هرگونه مکالمه ای در مورد مرگ اجتناب می کنید؟ آیا تا به امروز توانسته اید نگرش خود در مورد مرگ را بررسی کنید؟

هر موجودی روزی به دنیا می آید و روزی از این دنیا می رود. مرگ پدیده ای است که از آن اطلاعات چندانی نداریم اما به صورت کلی می دانیم هر موجودی روزی به این دنیا می آید و نهایت روزی با خارج شدن روح از کالبد جسمانی، به حیاتش پایان می دهد؛ به همین سبب مرگ را پایانی برای زندگی فانی می دانیم. در کتاب مقدس قرآن در مورد مرگ به کرات صحبت شده است. مسلمانان به زندگی پس از مرگ باور دارند؛ یکی از 5 اصل اساسی دین اسلام باور به مرگ و معاد است. بر همین اساس، باور به اینکه روح ما خارج از جسم، پس از مرگ به حیات خود در جهان دیگری ادامه می دهد، یک باور رایج بر اساس کتب دینی، در میان مسلمانان است.

نگرش به مرگ به چه معناست؟

زمانی که در مورد مرگ فکر می کنیم، مجموعه افکار و باور های ما در مورد مردن، مرگ و پایان یافتن زندگی، نگرش ما را در مورد مرگ تعیین می کند. نگرش ما در مورد مرگ، از مجموعه پاسخ های شناختی، رفتاری و احساسی تشکیل می شود. باوری که ما نسبت به مرگ داریم، ممکن است منفی یا مثبت باشد. یکی از انواع نگرش های مثبت به مرگ، پذیرفتن مرگ است. فردی که مرگ را پذیرفته باشد، از واقعیت فنا پذیر بودن انسان آگاهی دارد و این مسئله را قبول کرده است. این فرد در مواقعی که یکی از عزیزان خود را از دست می دهد، با توجه به پذیرشی که از مرگ دارد، خیلی راحت تر با این واقعیت کنار می آید.

از میان نگرش های منفی به مرگ می توان به: ترس و اجتناب از مرگ اشاره کرد. این نگرش منفی شامل ترس از مردن، قبول نکردن مرگ، اجتناب از حرف زدن در مورد مرگ و ... می باشد. مرگ تنها به خواست خداوند صورت گرفته و انواع مختلفی دارد. مرگ ممکن است به صورت طبیعی یا در اثر رخداد یک حادثه اتفاق بیوفتد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی نگرش خودتان در مورد مرگ داشتید، می توانید از پرسشنامه ی نیمرخ نگرش به مرگ وونگ و همکاران که نسخه بازبینی شده می باشد، استفاده کنید.