دانلود رایگان پرسشنامه استرس سبک زندگی چادام

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه استرس سبک زندگی چادام ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
22
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
چادام
سال ساخت:
2005
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه استرس سبک زندگی چادام

این پرسشنامه با هدف بررسی استرس سبک زندگی توسط چادام و پاستوژاک در سال 2005 ساخته شده است.

این پرسشنامه که بر اساس مقیاس لیکرت 4 درجه ای می باشد، دارای 22 سوال است.

پرسشنامه استرس سبک زندگی رچادام دارای روایی و پایایی می باشد.

هر فردی به تناسب زندگی و ویژگی های شخصیتی و رفتاری اش ممکن است با چالش هایی در زندگی اشت مواجه شود. بسیاری از چالش ها در زندگی، برای برخی از افراد می تواند تبدیل به معضلی حل ناشدنی شود و این معضل می تواند برای افراد استرس به همراه داشته باشد. به هر روی، در مواجهه با چالش ها و مشکلات زندگی، تحمل و تجربه ی استرس کمی طبیعی به نظر می رسد.

استرس به کلی حالتی ناخوشایند است. هیچ فردی خواهان تجربه ی استرس نیست ولی علی رغم عدم تمایل به تجربه ی استرس در افراد، نمی توان گفت که می توانیم صد در صد از تجربه ی استرس جلوگیری کنیم، بلکه می توان گفت عدم تحمل استرس و فشار در همه ی دوره های زندگی غیر قابل اجتناب است.

یکی از مواردی که می تواند موجب استرس در افراد شود، سبک زندگی می باشد. سبک زندگی افراد با داشتن استرس در ارتباط است. موارد بسیاری در سبک زندگی افراد وجود دارد که می تواند بر روی تجربه استرس تاثیر بگذارد. برای مثال یکی از این موارد، شغل فرد است؛ اگر فردی از نظر شغلی رو به پیشرفت باشد و جایگاه شغلی او سالانه رشد پیدا کند و به موازات ارتقا جایگاه شغلی، درآمد خوبی هم داشته باشد، مسلم است که استرس کمتری را تجربه خواهد کرد و همین عامل موجب اطمینان و امنیت اقتصادی در این فرد می شود.

یکی از موارد دیگر، ویژگی های رفتاری و شخصیتی فرد است. فردی که بتواند در هنگام خشم و ناراحتی در مورد مشکلات خودش حرف بزند و احساسات خود را بیان کند، استرس کمتری را تجربه خواهد کرد. داشتن دوستانی صمیمی و حامی، دوستانی که تاثیر گذار باشند و بتوانند فرد را به سمت جایگاه مثبت هدایت کنند، مطمئنا می توانند از استرسی که فرد تجربه می کند، بکاهند.

  • صرف زمان هایی برای خود، پذیرش خویشتن، شرکت در کلاس های مدیتیشن و مراقبه و آرام سازی می تواند به افراد در داشتن زندگی سالم تر کمک کند و خوب می دانید که زندگی سالم نیز با میزان استرس فرد در ارتباط است. بنابراین با داشتن سبک زندگی سالم تر و عادات درست در زندگی می توان از میزان استرس در افراد جلوگیری کرد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی میزان استرس در خود بر اساس سبک زندگی خودتان داشتید می توانید از این پرسشنامه ی معتبر استفاده کنید و بعد از نمره گذاری و تفسیر به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه استرس سبک زندگی چادام