دانلود رایگان پرسشنامه رضایت از تن انگاره سوئوتو و گارسیا (SWBI)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رضایت از تن انگاره سوئوتو و گارسیا (SWBI) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
22
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
سوئوتو و گارسیا
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه رضایت از تن انگاره سوئوتو و گارسیا (SWBI)

این پرسشنامه توسط سوئوتو و گارسیا در سال 2002 ساخته شده است.

این پرسشنامه با هدف ارزیابی رضایت از بدن ساخته شده است.

پرسشنامه رضایت از تن انگاره سوئوتو و گارسیا (SWBI) دارای 22 سوال می باشد.

  • رضایت از بدن
  • نارضایتی از بدن را ارزیابی می کند.

روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است.

به طور کلی باید گفت که زیبایی امری نسبی می باشد و همه انسان ها زیبا می باشند. معیارهایی که برای زیبایی تعیین شده اند در گذر زمان تغییر می کنند. بنابراین نمی توان گفت که معیار هایی که توسط جامعه، رسانه ها و .. برای زیبایی و زیبا بودن تعیین می شوند، در گذر زمان پایدار می باشند. یکی از مواردی که با زیبا انگاشتن فرد در ارتباط است، رضایت و یا نارضایتی بدنی می باشد.

چه مواردی بر رضایت از بدن تاثیر می گذارند؟

رضایت از بدن و یا تن انگاره یکی از موضوعات مهمی بوده است که از زمان های گذشته تا به امروز، مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است. تحقیقات بسیاری با موضوع رضایت افراد از بدن انجام شده و در حال انجام است. از مهم ترین موارد تاثیر گذار بر رضایت فرد از بدن و یا نارضایتی اش، خانواده و رسانه ها می باشد. هرگز نمی توان تاثیر قدرت مند رسانه بر رضایت از بدن را دست کم گرفت و نقش خانواده را در ایجاد این تصویر ذهنی فرد از بدنش کوچک شمرد.

تصویر بدنی یا تن انگاره چیست؟

تصویر بدنی یا تن انگاره را می توانیم، تصوری تعریف کنیم که یک فرد از بدن خودش در ذهنش شکل داده است. در واقع تصوری که فرد از بدنش دارد. تصویر بدنی در نهایت می تواند منجر به رضایت از بدن و نارضایتی از بدن شود. آیا تا به حال با افرادی برخورد داشته اید که دائما رو به روی آینه ایستاده و بدن خود را وارسی می کنند؟ برخی از این افراد علی رغم اینکه هیچ عیب ظاهری ای ندارند، دائما از خودشان ایراد می گیرند و خود را زشت توصیف می کنند و یا برخی از اعضای بدن خود را زشت، بزرگ، کوچک و یا نا متناسب می دانند. عیوبی که آن ها از بدن خودشان می گیرند، تنها در تصور خودشان است؛ در این صورت می توان گفت این افراد از بدن خود رضایت ندارند و تن انگاره آن ها منفی و بر مبنای نارضایتی می باشد. در مقابل افرادی هم وجود دارند که خودشان را همانگونه که هستند دوست دارند و برای خود و بدنشان با هر شکل و شمایلی ارزش و احترام قائل اند. این افراد تصویر خوبی از بدنشان دارند و رضایت از بدن در این افراد دیده می شود.

شما چه طور؟ آیا از بدن خود رضایت دارید؟ تصویری که از بدن خود دارید مثبت است یا منفی؟ اگر تمایل به ارزیابی رضایت از بدن داشتید، پرسشنامه ی رضایت از تن انگاره گزینه ی خوبی بری ارزیابی این مولفه می باشد.

دریافت رایگان پرسشنامه رضایت از تن انگاره سوئوتو و گارسیا (SWBI)