دانلود رایگان پرسشنامه خودتنظیمی میلر و براون (SRQ)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه خودتنظیمی میلر و براون (SRQ) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
63
تعداد صفحات:
5
تعداد مولفه:
7
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
میلر و براون
سال ساخت:
1999
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه خودتنظیمی میلر و براون (SRQ)

این پرسشنامه توسط میلر و براون در سال 1999 ساخته شده است.

پرسشنامه خودتنظیمی میلر و براون (SRQ) قصد ارزیابی مولفه های خود تنظیمی را دارد.

این پرسشنامه دارای 63 سوال  به صورت لیکرت پنج درجه ای بوده است و 7 مولفه ی زیر را می سنجد:

  • پذیرش
  • ارزیابی
  • راه اندازی
  • بررسی
  • برنامه ریزی
  • اجرا
  • سنجش

همچنین پرسشنامه SRQ دارای روایی و پایایی و نمره گذاری نیز می باشد.

بسیاری از موارد و ویژگی های شخصیتی وجود دارند که باید در انسان ها وجود داشته باشند و در صورت ذاتی نبودن و اکتسابی بودن، فرد برای دستیابی به این موارد حداقل سعی خود را انجام دهد. هر چه یک فرد شناخت بیشتری از خود و احساساتش داشته باشد، عملکرد مثبتی در همه ی موارد می تواند داشته باشد.

خود تنظیمی چیست؟

یکی از مواردی که پیش بین خوبی برای موفقیت و درک بهتر مسائل در انسان ها می باشد، عامل شناخت دقیق است. اینکه ما چقدر در موقعیت های مختلف و وضعیت های موجود از احساساتمان و هر آنچه که حس می کنیم، آگاهی داریم و در لحظه چقدر احساساتمان را می شناسیم و به آن ها توجه داریم، یعنی آگاهی از میزان خودتنظیمی. خود تنظیمی در واقع با میزان هورمون ها و فعل و انفعالات شیمیایی در بدن ما مرتبط است. وقتی ما بدانیم در مواقع خشم چگونه رفتار کنیم و عصبانیت خود را کنترل کنیم، در واقع به خود تنظیمی دست یافته ایم.

مزایای خود تنظیمی

اگر فردی قادر به خود تنظیمی باشد و توانایی شناخت و آگاهی از احساساتش را داشته باشد، بسیار موفق تر عمل خواهد کرد. خودتنظیمی به کنترل احساسات منفی در ما کمک خواهد کرد؛ بدیهی است که هرچه یک فرد کنترل بیشتری بر احساسات و عملکردش داشته باشد، در انجام کار ها موفق تر خواهد بود و هم چنین میزان رضایت و خوشحالی بیشتری را هم تجربه خواهد کرد. فردی که دارای مهارت خودتنظیمی است، یعنی مهارت این را دارد که، از اتفاقات منفی و ناخوشایند دوری کند و واکنش های منفی در محیط اطرافش را به حداقل برساند. اگر این فرد در شرایط استرس و محیط پر فشار قرار بگیرد، توانایی مقابله و مواجهه با این استرس و فشار را به خوبی خواهد داشت. فردی که خود تنظیمی را به خوبی می داند و بلد است، توانایی پذیرش هرگونه موقعیت منفی و ناراحت کننده را دارد و در صورتی که منتقدی داشته باشد و از او انتقاد شوند، با دیدی درست و مثبت به انتقادات گوش می دهد.

انواع خود تنظیمی

شایان ذکر است که طبق تحقیقات صورت گرفته، دو نوع مختلف برای خود تنظیمی ذکر شده است؛ این دو مورد شامل، خود تنظیمی مثبت و خود تنظیمی منفی می باشد.

در این پرسشنامه خود تنظیمی با توجه به موارد و مولفه هایی مورد ارزیابی قرار گرفته است؛ در صورت تمایل اگر مایل به سنجش و ارزیابی خود تنظیمی در خود بودید، می توانید از این پرسشنامه بهره ببرید.

دریافت رایگان پرسشنامه خودتنظیمی میلر و براون (SRQ)