دانلود رایگان پرسشنامه سنت گریزی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه سنت گریزی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
3
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
سیده سمانه امیری
سال ساخت:
1395
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه سنت گریزی

این پرسشنامه توسط سیده سمانه امیری و همکارانش در سال 1395 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی سنت گریزی می باشد.

این پرسشنامه دارای 3 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه سنت گریزی تایید شده است.

سنت چیست؟

در مورد سنت چه می دانید؟ اگر بخواهیم خیلی کوتاه یک تعریف از سنت ارائه دهید، چگونه این واژه را تعریف می کنید؟ در هر جامعه یا فرهنگی مجموعه ای از عقاید و باورهایی وجود دارد که میان عموم مردم مورد تایید است، شاید بهتر است بگوییم مجموعه باورهای مشترک در یک فرهنگ یا جامعه سنت گفته می شود.
سنت هایی که در میان گروهی از افراد جریان دارد، از فردی به فرد دیگر منتقل شده است و بسیاری از آن ها توسط نیاکانمان به ما به ارث رسیده اند. پس اگر بگوییم سنت ریشه در گذشته های ما دارد، اشتباه نکرده ایم. توجه شما را به یک مثال ساده در مورد سنت جلب می کنم؛ در جامعه خودمان ممکن است قوانینی برای سلام و احوال پرسی کردن وجود داشته باشد که این هنجارها نوعی سنت هستند، سنت هایی که در میان عموم افراد جامعه به اصطلاح جا افتاده است. اما یک سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که آیا همه ی سنت هایی که در جامعه یا یک فرهنگ خاص رواج دارد، درست و تایید شده هستند؟ در پاسخ باید بگوییم خیر! لزوما هر سنتی که در جامعه وجود دارد و میان مردم کاربرد دارد یا بر افکار و رفتار آن ها تاثیر دارد، درست نیستند.

سنت شکنی در جامعه

یکی از دغدغه های جوامعی که سنت گرا هستند، سنت شکنی است. نمی توان گفت همه ی افراد جامعه علاقمند به رعایت سنت و احترام به سنت های قدیمی هستند. بسیاری از افراد سنت های قدیمی را درست نمی دانند و برای اصلاح آنان تلاش می کنند، چنین افرادی سنت شکن هستند. سنت شکنان با واکنش های مختلفی از سوی افراد جامعه مواجه می شوند.

سنت گریزی

مقوله سنت گریزی از سنت شکنی تا حدی متفاوت است. اگر نگاهی سطحی به جامعه بیاندازیم عموما قشر جوان، تمایلی به سنت های گذشتگان و پایبندی و عمل به آنان ندارند. البته سنت گریزی را نمی توان فقط به جوانان منحصر دانست. بلکه سنت گریزی ممکن است در هر سنی دیده شود. توجه به حقوق دیگران، آزار و آسیب نرساندن به آن ها در جریان سنت شکنی یا سنت گریزی بسیار مهم است. شان و کرامت انسانی همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

نظر شما در مورد سنت گریزی چیست؟ آیا خود را فردی سنت گرا می دانید یا تمایل شما به سنت شکنی بیشتر است؟ به منظور ارزیابی سنت گریزی می توانید از پرسشنامه سنت گریزی استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه سنت گریزی