دانلود پرسشنامه سرمایه اجتماعی پاتنام

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,000 تومان

دانلود پرسشنامه سرمایه اجتماعی پاتنام ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
30
تعداد صفحات:
6
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
پاتنام
سال ساخت:
1999
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه سرمایه اجتماعی پاتنام

این پرسشنامه توسط پاتنام در سال 1999 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی سرمایه اجتماعی می باشد.

این پرسشنامه دارای 30 سوال و 4 بعد است.

روایی و پایایی پرسشنامه سرمایه اجتماعی تایید شده است.

سرمایه اجتماعی

سرمایه اجتماعی مفهومی است که در بستر علم جامعه شناسی مورد بررسی قرار گرفته و در خصوص آن تحقیقات مختلفی انجام شده است. سرمایه اجتماعی که با عرصه تجارت، اقتصاد، بهداشت عمومی در ارتباط است به ارتباطات درون و ما بین گروهی اطلاق می شود.

سرمایه اجتماعی در ایجاد و افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت ارتباطات عمومی تاثیر به سزایی دارد.

اگر بخواهیم خیلی ساده و خلاصه سرمایه اجتماعی را تعریف کنیم باید آن را مجموعه ارتباطات و شبکه های اجتماعی در نظر بگیریم که در آن میان افراد اعتماد و اطمینان وجود دارد و همکاری میان افراد ویژگی مهم این ارتباطات در نظر گرفته می شود.

آنچه به مفهوم سرمایه اجتماعی معنا می دهد، احساس اعتماد، همکاری و همیاری میان اعضای یک گروه و جامعه است و این مسئله باعث دستیابی به اهداف ارزشمند می شود.

در تعریفی دیگر، سرمایه اجتماعی شامل هنجارها، ارزش های غیر رسمی، قواعد و تعهدات اخلاقی می شود که افراد در مقابل یکدیگر ملزم به رعایت آن می باشند و در صورتی که تعهد و پایبندی به این مسائل وجود داشته باشد، روابط و تعاملات اجتماعی تهسیل شده و همکاری و مشارکت اجتماعی میان افراد بیشتر می شود.

سرمایه اجتماعی به رشد سرمایه انسانی، سرمایه اقتصادی و سرمایه مادی کمک می کند و بر دیگر انواع سرمایه تاثیر می گذارد.

بانک سرمایه اجتماعی در سال 1998 در تعریف سرمایه اجتماعی آن را در برگیرنده نهادها، روابط، ارزش ها، کنش و واکنش میان مردم، توسعه اقتصادی و اجتماعی در نظر گرفته است.

بر اساس آنچه در نظریه سرمایه اجتماعی آمده است، سرمایه اجتماعی شبکه اجتماعی دارای ارزش است و در نهایت باعث افزایش بهره وری و اثر بخشی گروهی و فردی افراد در جامعه می شود. سرمایه اجتماعی یکی از مهم ترین منابع کنش اجتماعی افراد بوده و می تواند بر کیفیت تعاملات اجتماعی تاثیر بگذارد؛ چرا که افراد یک جامعه را در کنار یکدیگر نگه می دارد و فرآیند همکاری و همراهی را میان آن ها تسهیل می کند.

سرمایه اجتماعی همچون دیگر سرمایه ها قابل اندازه گیری می باشد؛ به منظور ارزیابی این سرمایه می توان از سه شاخص اعتماد، میزان همیاری و مشارکت استفاده کرد. سرمایه اجتماعی در ایجاد صمیمیت و محبت میان افراد نقش مهمی را ایفا می کند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر سرمایه اجتماعی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از این پرسشنامه استفاده کنید. ابعاد سرمایه اجتماعی در این پرسشنامه شامل، اعتماد به سازمان، مشارکت، خیرخواهی و روابط متقابل می باشد.