دانلود رایگان پرسشنامه اعتیاد به فیس بوک برگن

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه اعتیاد به فیس بوک برگن ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
6
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
برگن
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه اعتیاد به فیس بوک برگن

این پرسشنامه توسط برگن ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان اعتیاد افراد به فیس بوک است.

این پرسشنامه دارای 6 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه اعتیاد به فیس بوک برگن تایید شده است.

یک سوال مهم؛ شما در طول روز چقدر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید؟ از کدام یک از شبکه های اجتماعی استفاده بیشتری دارید؟ اینستاگرام؟ تلگرام؟ فیس بوک؟ تمایل افراد به استفاده از شبکه های اجتماعی این روزها، غیر قابل انکار است. در سراسر دنیا، افراد مختلف از شبکه های اجتماعی به مقصد مختلفی استفاده می کنند.

اعتیاد به فیسبوک

یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان افراد، فیس بوک است! فیس بوک کاربران زیادی در سراسر دنیا دارد و روز به روز به کاربران آن افزوده می شود. مشخصا یکی از دلایل جذب افراد به این شبکه ها، جذابیت های آن و بستر مناسب آن برای برقراری ارتباط و تعامل اجتماعی است.

فرقی نمی کند در کجای دنیا زندگی کنید یا چند ساله باشید، تنها با عضویت در این شبکه اجتماعی و ساخت حساب کاری می توانید یک شبکه ارتباطی و تعاملی قوی از افراد در سنین مختلف در نقاط مختلف دنیا ایجاد کنید. فیس بوک یک گزینه خوب برای برقراری ارتباط، به اشتراک گذاشتن خاطرات خوب، ارائه تبلیغات، گسترش کسب و کار و ارتقا موقعیت تحصیلی و برقراری ارتباط با اساتید علمی در سراسر دنیاست. علاقه کاربران به استفاده از فیس بوک، توجه صاحب نظران را به سمت انجام تحقیقاتی در زمینه فیس بوک جلب کرد. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، متخصصان متوجه شدند، میزان استفاده از فیس بوک در جوانان بیشتر از افراد مسن است. همچنین افرادی که احساس تنهایی و انزوا دارند یا اضطراب شدیدی را تجربه می کنند، تمایل بیشتری به استفاده از فیس بوک دارند.

تعامل از طریق برنامه بدون نیاز به حضور فیزیکی یکی از دلایل علاقه افراد به برقراری تعامل از طریق فیس بوک است. اما چه کسانی بیشتر در معرض خطرات ناشی از استفاده از فیس بوک قرار دارند؟
استفاده بیش از اندازه از فیس ممکن است منجر به رفتار اعتیادی در فرد شود. افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند، مبتلا به اضطراب اجتماعی هستند، زندگی آشفته تری دارند، مطیع بوده و بلند پرواز نیستند، احتمال بیشتری دارد که به اعتیاد استفاده از فیس بوک مبتلا شوند.

فردی که اعتیاد به فیس بوک دارد، روند زندگی اش مختل شده، عملکردش تحت تاثیر قرار می گیرد، مشکلات خواب پیدا خواهد کرد و بهره وری اش کاهش پیدا می کند. اعتیاد به فیس بوک همانند اعتیاد به مواد مخدر یا الکل است و به همان اندازه آسیب زا است.

در صورت تمایل به ارزیابی متغیر اعتیاد افراد به فیس بوک، می توانید از پرسشنامه اعتیاد به فیس بوک برگن استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه اعتیاد به فیس بوک برگن