دانلود پرسشنامه بحران هویت احمدی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه بحران هویت احمدی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
40
تعداد صفحات:
5
تعداد مولفه:
10
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
احمدی
سال ساخت:
1376
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه بحران هویت احمدی

این پرسشنامه توسط فردی به نام احمدی و در سال 1376 ساخته شده است.

هدف از ساخت پرسشنامه ی بحران هویت، ارزیابی بحران هویت در نوجوانان می باشد.

در این پرسشنامه 40 سوال و 10 خرده مقیاس در ارتباط با بحران هویت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

پرسشنامه بحران هویت احمدی دارای روایی و پایایی و نمره گذاری می باشد.

نوجوانی دوره ی تجربه ی تنش ها و سردرگمی ها می باشد. اصولا نوجوانان دختر و پسر در این سنین، انواع مختلفی از چالش ها و تعارضات را تجربه می کنند. این دوره ی سنی، دوره تجربه استرس های مختلف می باشد. نوجوانان با داشتن والدین و مراقبانی آگاه و حمایت گر می توانند به خوبی از این دوره سنی عبور کرده و چالش هایی که با آن مواجه می شوند را پشت سر بگذارند و به هر یک از این چالش ها و موقعیتی به چشم یک تجربه نگاه کنند.

بحران هویت چیست؟

یکی از چالش ها و بحران هایی که نوجوانان در سنین نوجوانی آن را تجربه می کنند، بحران هویت است. بحران هویت اصطلاحی است که اولین بار توسط اریک ارکسون مطرح شد و عموما این بحران به دوره ی نوجوانی ربط داده می شد. در تعریف بحران هویت آمده است، فردی که تجربه ی بحران هویت را دارد، در یک وضعیت و حالتی که تو امان با تردید و شک می باشد، قرار دارد و این شک و تردید در ارتباط با خود فرد می باشد. نوجوانان در این دوره دائما در حال جستجو و پرسشگری در مورد خود از دیگران می باشند و سعی بر فهم و پیدا کردن هویت در خود دارند.

عواملی که در بوجود آمدن بحران هویت نقش دارند

عوامل مختلفی می تواند در بحران هویت در نوجوانی نقش داشته باشند:

  • همسالان در این دوره ی سنی به علت تاثیراتی که بر یک دیگر دارند می توانند در ایجاد بحران هویت نقش داشته باشند. اگر الگوی رفاقت در نوجوانان درست نباشد، سردرگمی هم بیشتر می شود.
  • اگر نوجوانی شناخت درستی از باورها و علایقش نداشته باشد و در مورد انتخاب تحصیلی خودش مردد باشد و در همین راستا نداند که چه شغلی را می خواهد انتخاب کند و اهدافش دقیقا چه می باشد می تواند بحران هویت را در نوجوانان بیشتر کند.
  • نداشتن تعهد گروهی
  • نداشتن فضیلت های اخلاقی
  • عدم به پایبندی به ارزش های اخلاقی هم می توانند از عوامل مربوط به بحران هویت باشد.
  • اگر فردی نتواند انتخاب درستی در ارتباط با دین و مذهب داشته باشد و دائما نگرش منفی ای را نسبت به خود تقویت کند، می تواند بروز سردرگمی و بحران هویت را در خود افزایش دهد.
  • عدم انجام به موقع تکالیف و ناتوانی در تنظیم وقت و زمان نیز از جمله موارد مربوط به بحران هویت است.

اگر مایل به ارزیابی بحران هویت در نوجوان خود بودید و یا اگر نوجوانی هستید که می خواهید بحران هویت را در خود ارزیابی کنید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.