دانلود رایگان پرسشنامه ترسیم خانواده (DAF)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه ترسیم خانواده (DAF) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد صفحات:
14
نوع پرسشنامه:
فرافکن
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
سال ساخت:
1951
نویسنده:
هالس
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه ترسیم خانواده (DAF)

این پرسشنامه در اوایل به وسیله ولف و داپل مطرح شد اما با گذشت زمان به طور جامع تر و کامل تر با عنوان ترسیم خانواده توسط هالس در سال 1951 تدوین شد. این پرسشنامه یک آزمون فرافکن است و با مصاحبه در آن می توان به کمک روش فرافکن تفسیری با محتوای روان تحلیل گری و بیان تعارض های خانوادگی دریافت کرد.

همانطور که گفته شد، این پرسشنامه نوعی آزمون فرافکن است.

در این آزمون از کودکان 5 تا 13 ساله در خواست می شود که به سوال هایی پاسخ دهند و خانواده شان را در یک نقاشی ترسیم کنند. سرانجام بر اساس نقاشی که توسط آنان ترسیم شده است، می توان به احساساتشان راجع به خانواده بر اساس تصاویر کشیده، پی برد.

تعریف خانواده

از مفهوم خانواده می توان به عنوان جز بنیادی جامعه و کوک ترین واحد اجتماعی یاد کرد. خانواده مفهوم مهمی است و باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، چرا که بستر تربیت همه ی ما در آن شکل می گیرد. در خانواده عشق ورزی را می آموزیم و از آن امنیت می گیرد. والدین حامی کودکان هستند و بستر رشد کودکان را فراهم می کنند.

یکی از مهارت های حرکتی در کودکان همین ترسیم است، بنابر این بهترین روش برای آزمون گیری از کودکان، که عالوه بر جذابی، بتوان اطلاعاتی را نیز از کودکان دریافت کرد، همین ترسیم و نقاشی است. نقاشی کودکان به ما در شناخت حالت های روانی و شناختی و عاطفی کودککان کمک می کند.

دریافت رایگان پرسشنامه ترسیم خانواده (DAF)