دانلود پرسشنامه ترس از ارزیابی منفی واتسون و فرند

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه ترس از ارزیابی منفی واتسون و فرند ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
12
تعداد صفحات:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
واتسون و فرند
سال ساخت:
1969
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه ترس از ارزیابی منفی واتسون و فرند

این پرسشنامه توسط واتسون و فرند در سال 1969 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ترس از ارزیابی منفی می باشد.

این پرسشنامه دارای 12 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه ترس از ارزیابی منفی واتسون و فرند تایید شده است.

آیا تا به حال چیزی در مورد اضطراب اجتماعی شنیده اید؟ آیا می دانید مبتلایان به اضطراب اجتماعی چه نشانه هایی دارند؟ از چه چیزهایی مضطرب می شوند؟ اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات روان شناختی می باشد که مشخصه اصلی آن احساس اضطراب در موقعیت های اجتماعی است.

فردی که مبتلا به اضطراب اجتماعی تشخیص داده می شود، نگران نظرات دیگران در مورد خودش می باشد. این فرد زمانی که در یک موقعیت اجتماعی نظیر کلاس درس دانشگاه، محل کار، جمع دوستانه قرار می گیرد، دلهره و نگرانی زیادی را تجربه می کند. علت نگرانی مواردی همچون، ارزیابی منفی دیگران نسبت به فرد، قضاوت شدن، مورد تحقیر و تمسخر قرار گرفتن، مورد انتقاد قرار گرفتن و غیره می باشد.

ترس از مورد ارزیابی منفی از جانب دیگران قرار گرفتن، یکی از مهم ترین جنبه های اضطراب اجتماعی می باشد. فردی که ترس از ارزیابی منفی دارد، به صورت مداوم نگران از دست دادن پذیرش اجتماعی میان دیگران است. فرد مبتلا به این خصیصه، دوست ندارد جایگاهش را میان دیگران از دست بدهد یا از نظر اجتماعی مورد قبول دیگران نباشد.

ترس از ارزیابی منفی، اگر بیش از اندازه شود، ممکن است منجر به رفتارهای ناکارآمد اجتماعی شود. ترس از مورد ارزیابی قرار گرفتن باعث می شود که فرد از موقعیت های اجتماعی کناره گیری کند، در نهایت به انزوای اجتماعی مبتلا شود. همچنین فرد به دلیل ترسی که دارد ممکن است با چالش های ذهنی زیادی درگیر شود و در نهایت از مسیر موفقیت تحصیلی، شغلی و .. جا بماند.

اضطراب اجتماعی بر کیفیت زندگی و عملکرد فرد تاثیر منفی زیادی می گذارد. خوشبختانه این اختلال کاملا قابل درمان خواهد بود. اگر نشانه های اضطراب اجتماعی یا ترس از ارزیابی منفی را در خود یا دوست نزدیک یا اعضای خانواده مشاهده کردید، در اسرع وقت به یک متخصص سلامت روان مراجعه کنید. شرکت در جلسات روان درمانی و بهره گیری از درمان های شناختی رفتاری می تواند به شما برای مقابله و کنار آمدن با این بیماری روان شناختی کمک کند.

هرچه زودتر در جهت درمان اختلالات روانی اقداماتی صورت بگیرد، پروسه درمانی راحت تر و مثبت تر خواهد بود. آیا تجربه ترس از ارزیابی منفی داشته اید؟ یا نشانه های این ترس را در دیگران مشاهده کرده اید؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر ترس از ارزیابی منفی داشته باشید، می توانید از پرسشنامه معتبر و استاندارد ترس از ارزیابی منفی واتسون و فرند استفاده کنید.