دانلود رایگان پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
14
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
ناهید شهلایی
سال ساخت:
1390
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی

این پرسشنامه محقق ساخته بوده و توسط شهلایی در سال 1390 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان تمایل افراد به فعالیت بدنی عمومی می باشد.

این پرسشنامه دارای 14 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی تایید شده است.

تمرین بدنی چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده و روان تمرین بدنی را تعریف کنیم، باید بگوییم تمرین بدنی به هرگونه فعالیت بدنی می گویند؛ تمرینات بدنی در نهایت با ارتقای آمادگی جسمانی، ارتقا وضعیت سلامت کلی در ابعاد مختلف و تندرست بودن منجر می شود. در اصلاح عامیانه، به تمرین بدنی ورزش هم گفته می شود. لازم به یادآوری است که فعالیت بدنی با ورزش علی رغم شباهتی که دارند یک تفاوت مهم دارند؛ زمانی که ما ورزش می کنیم یک هدف خاصی را دنبال می کنیم اما فعالیت بدنی ممکن است بدون هیچ هدفی انجام شود. به عنوان مثال تمرین بدنی ممکن است به دلیل تفریح انجام شود یا مثلا با هدف کاهش وزن صورت بگیرد.

 با نگاهی به متون علمی، متوجه این نکته می شویم که فعالیت جسمانی، ورزش و آمادگی بدنی تاثیر زیادی بر سلامت جسم و روان دارد. بله، درست است، حرکات بدنی باعث ارتقا وضعیت سلامت و بهداشت روانی نیز می شود. انجام ورزش و حرکات بدنی باعث کاهش علائم افسردگی، استرس، اضطراب در افراد می شود. ورزش باعث می شود، اعتماد به نفس و احساس رضایت از زندگی در فرد تقویت شود.

ورزش و تمرینات بدنی باعث تقویت سیستم ایمنی نیز می شود؛ وقتی که ورزش می کنیم از ابتلا به بسیاری از بیماری های جسمانی در امان می مانیم. ورزش و فعالیت بدنی باعث کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی، چاقی مفرط و انواع دیابت می شود. جالب است بدانید، پزشکان نام تمرین بدنی را داروی معجزه یا اعجاب آمیز گذاشته اند. اگر دوست داریم همواره سلامت بمانیم و زمانی که در سنین سالمندی قرار گرفتیم از نظر جسمانی و روانی با افت عملکرد مواجه نشویم، فقط کافی است روزی نیم ساعت ورزش کنیم.

تمرینات بدنی به چند دسته تقسیم می شوند؟

تمرینات بدنی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند؛ هوازی، بی هوازی و ورزش هایی برای انعطاف پذیری.

  • زمانی که از عضلات بزرگ در ورزش استفاده می کنیم و بدن اکسیژن بیشتری نسبت به حالت استراحت نیاز دارد، مانند وقتی که دوچرخه سواری، تنیس، طناب زنی، قایقرانی و.. می کنیم، ورزش هوازی انجام می دهیم.
  • زمانی که تمرکز بر قدرت مند کردن ماهیجه ها، تعادل و تناسب استخوان است، ورزش های بی هوازی انجام می دهیم. به عنوان مثال دو سرعت در این دسته بندی قرار می گیرد.
  • ورزش هایی که برای انعطاف پذیری مناسب است شامل ورزش هایی کشش عضلات، انعطاف پذیری مفاصل می شود. این ورزش ها به بهبود دامنه حرکتی کمک می کنند.

در صورت تمایل به ارزیابی میزان تمایل افراد به انجام فعالیت های بدنی می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی