دانلود پرسشنامه تعهد ورزشی اسکانلان

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,100 تومان

دانلود پرسشنامه تعهد ورزشی اسکانلان ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
26
تعداد صفحات:
9
تعداد مولفه:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
اسکانلان
سال ساخت:
1993
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه تعهد ورزشی اسکانلان

این پرسشنامه توسط اسکانلان و همکاران در سال 1993 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی تمایل و عزم فرد به تداوم مشارکت در فعالیت های ورزشی می باشد.

این پرسشنامه دارای 26 سوال و 5 مولفه:

تعهد ورزشی و مولفه های تعیین کننده با عناوین لذت ورزشی

مشغولیات جایگزین

سرمایه گذاری های شخصی

فشار اجتماعی

فرصت مشارکت می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه تعهد ورزشی اسکانلان تایید شده است.

آمادگی در ورزشکاران

زمانی که در مورد آمادگی ورزشکاران برای حضور در میادین ورزشی صحبت می شود، ذهن بیشتر مردم به سمت آمادگی جسمانی می رود. تداعی وضعیت جسمانی مطلوب و آمادگی ورزشکار برای شرکت در مسابقه، در زمان گذشته کمی قابل قبول بوده است اما امروزه خیر؛ یک ورزشکار زمانی برای حضور در تمارین و مسابقات آماده است که علاوه بر آمادگی جسمانی، آمادگی ذهنی یا روانی داشته باشد و این موضوع در موفقیت ورزشکاران نقش مهمی دارد. اگر ورزشکاری از نظر جسمانی آماده باشد اما از نظر روانی، ذهنیت برنده نداشته باشد و ذهنش با افکار منفی در مورد شکست در مسابقه و .. پر شده باشد، آیا می توان گفت این ورزشکار موفق می شود؟ این مثال تنها یک مثال ساده در مورد آمادگی روانی ورزشکاران است.

در همین خصوص در حوزه علم روان شناسی، روان شناسان ورزش، به کمک ورزشکاران می آیند و آن ها را برای افزایش کارایی و بهره وری و موفقیت آماده می کنند. یک ورزشکار علاوه بر جسم آماده باید از تعهد ورزشی نیز برخوردار باشد؛ تعهد ورزشی یک احساس درونی است که فرد به واسطه آن خود را ملزم به انجام یک کار می داند. ورزشکاری که از تعهد ورزشی برخوردار باشد، برای هدف ورزشی خود تلاش می کند، دست از تلاش بر نمی دارد؛ این فرد با نیروی اراده و پشتکار برای موفقیت ورزشی خود تلاش می کند.
یک ورزشکار متعهد، میان زندگی شخصی و ورزشی اش تعادل برقرار می کند و خودش را مسئول رسیدگی به هر دو می داند. برای بسیاری از ورزشکاران پیش می آید که در حین تمرین یا مسابقات، دچار مصدومیت و آسیب دیدگی می شوند، در این زمان ممکن است تعهد ورزشی ورزشکار تا حدی پایین بیاید که تا حدی طبیعی است اما در اینجور مواقع، مربی ورزشی یا روان شناس ورزش، وظیفه دارند به ورزشکار کمک کنند تا برای مسابقات بعدی آماده شود، به او روحیه بدهند، انگیزه او را تقویت کنند و به او برای پیگیری روند درمانی کمک کنند.

اگر ورزشکاری توانایی مدیریت استرس داشته باشد و در مواقع مختلف بتواند استرس و اضطراب خودش را کنترل کند، علاوه بر افزایش بهره وری و عملکرد، تعهد ورزشی اش را ارتقا می دهد. به نظر شما، تعهد ورزشی چه مزایای دیگری برای ورزشکاران دارد؟ در صورت تمایل به ارزیابی تمایل و عزم فرد به تداوم مشارکت در فعالیت های ورزشی می توانید از پرسشنامه ی معتبر تعهد ورزشی اسکانلان و همکاران استفاده کنید.