دانلود پرسشنامه ظاهر بینی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,100 تومان

دانلود پرسشنامه ظاهر بینی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
5
تعداد صفحات:
3
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه ظاهر بینی

این پرسشنامه با هدف ارزیابی ظاهربینی در افراد ساخته شده است.

این پرسشنامه دارای 5 سوال بر اساس طیف لیکرت می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه ظاهربینی تایید شده است.

افراد مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند. نمی توان افراد را به خاطر داشتن ویژگی های شخصیتیشان تنبیه یا سرزنش کرد اما می توان به افراد کمک کرد ویژگی های منفی ای که منجر به آسیب به خود یا دیگران می شوند را اصلاح کنند یا تغییر دهند. ما انسان ها با افراد دیگر در جامعه در ارتباط هستیم و رفتار و اعمال ما ممکن است به دیگران آسیب برساند، پس چه بسا ویژگی های منفی باید در ما اصلاح شوند.

ظاهر بینی یعنی چه؟

اما یکی از ویژگی هایی که آسیب آن بیشتر متوجه خود فرد خواهد شد، ظاهر بینی است. ظاهر بینی یک صفت مربوط به افراد سطحی نگر است و با سطحی نگری در ارتباط است. افراد ظاهر بین بدون هیچ جستجویی برای یافتن اطلاعات منطقی، فقط بر اساس اطلاعات موجود و ظاهری دست به تصمیم گیری می زنند.

افراد ظاهر بین از تفکرات عمقی، دیدگاه عمیق برخوردار نبوده و احساسات و افکارشان کاملا سطحی و فاقد آگاهی و دانش است. نکته ی مهمی که در رابطه با افراد سطحی نگر یا ظاهر بین وجود دارد این است که، این افراد به هیچ عنوان از ضریب هوشی کم برخوردار نبوده و نمی توان این ویژگی را با ضریب هوشی آنان در ارتباط دانست. به نظر می رسد عامل مهمی که در ظاهر بینی نقش دارد، تنبلی، اهمال کاری یا ترس فرد در یافتن اطلاعات منطقی و دقیق است.

ویژگی های افراد ظاهر بین چیست؟

افراد ظاهر بین دارای ویژگی های مختلفی هستند که این ویژگی ها در رفتار آنان کاملا مشهود است. به عنوان نمونه، این افراد، دیگران را بر اساس ویژگی های ظاهری شان قضاوت می کنند، فرد ظاهر بین هرچه که می بیند یا می خواند را باور می کند و اصلا به دنبال منبع خبر نمی رود تا آن از درست یا نادرست بودن آن مطلع شود، علاوه بر آن، فرد ظاهربین، به جای اینکه به سخنان دیگران خوب گوش کند و حرف های آنان را بررسی کند، تمایل دارد صحبت کند، ظاهر بین هیچ توجهی به پیامد های رفتارش ندارد و اصلا به اینکه رفتارش چه نتایجی خواهد داشت فکر نمی کند، فردی که ظاهر بین است، از اعتماد به نفس کمی برخوردار است و برای اینکه اعتماد به نفس خودش را افزایش دهد، دیگران را مورد انتقاد و سرزنش قرار می دهد، فرد سطحی نگر به خاطر منافع شخصی اش، هرکاری می کند و ....

اگر تمایل به ارزیابی ویژگی ظاهربینی دارید، می توانید از پرسشنامه ظاهربینی استفاده کنید.