دانلود پرسشنامه تولید ناب گودسون

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,200 تومان

دانلود پرسشنامه تولید ناب گودسون ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
21
تعداد صفحات:
5
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
گودسون
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه تولید ناب گودسون

این پرسشنامه توسط گودسون ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی تولید ناب می باشد.

این پرسشنامه دارای 20سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه تولید ناب گودسون تایید شده است.

عوامل مختلفی بر رشد و پیشرفت سازمان ها تاثیر دارد؛ سازمان هایی که تمایل به پیشرفت و رشد دارند باید یک برنامه ریزی دقیق و همه جانبه برای سازمان داشته باشند و از یک استراتژی و راهبرد کلی پیروی کنند. در این میان یکی از مهم ترین مواردی که می تواند سازمان را به سطح مطلوبی از موفقیت و پیشرفت نزدیک کند، تولید ناب است.

بهره گیری از اصول و قواعد تولید ناب در هر سازمانی قابل اجرا است؛ تولید ناب را می توان فرآیندی دانست که به واسطه آن بهره وری یک سازمان به حداکثر رسیده و در نقطه مقابل، اتلاف وقت، هزینه و... در یک فرآیند یا عملیات تولید به حداقل خودش می رسد.

منظور از اتلاف هر گونه فعالیت و خدماتی است که در تولید محصول به کار گرفته می شود اما سودی را به مشتری نمی رساند و فقط مشتری را متحمل یک هزینه اضافی می کند. وقتی در تولید یک محصول اتلاف وجود داشته باشد، کیفیت محصول کمتر می شود، قیمت محصول بالاتر می رود و به دنبال آن نارضایتی مشتریان بیشتر شده و مشتریان ممکن است دیگر تمایلی به ادامه همکاری با سازمان نداشته باشند.

هنگامی که یک سازمان از تولید ناب بهره می برد، در زمان و هزینه صرفه جویی می کند و در نهایت محصول و خدماتی را ارائه می کند که با کیفیت و کارآمد است. همچنین باید بدانید تولید ناب به محیط زیست هم کمک می کند و تاثیر به سزایی در حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن دارد.

اگر سازمانی تمایل به استفاده از مزایای تولید ناب دارد، در وهله اول باید درک درست و منطقی از اصول تولید ناب داشته باشد و مهم تر از آن از تقلید رویه تولید ناب از دیگر سازمان ها پرهیز کند چرا که تقلید چیزی جز شکست در تولید ناب به همراه نخواهد داشت.

برای بهره گیری از تولید ناب در سازمان نیاز به سازماندهی سازمان، گروه سازی، برگزاری جلسات، ارتقای مهارت های کارمندان و چند مهارته شدن آن ها، بررسی اصول کیفی مانند خود کنترلی، واکنش های سریع و به موقع، خطا پذیری و ... وجود دارد.

در پایان باید اشاره کنیم، شرکت تویوتا پس از پایان جنگ جهانی دوم یکی از پیشگامان عرصه تولید ناب بوده و عملکرد بالایی را از خود در این عرصه به جا گذاشته است.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر، تولید ناب داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر تولید ناب گودسون استفاده کنید.