دانلود پرسشنامه جو توانمندسازی اسکات و ژافه

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه جو توانمندسازی اسکات و ژافه ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
38
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
9
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
اسکات و ژافه
سال ساخت:
1991
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه جو توانمندسازی اسکات و ژافه

این پرسشنامه توسط اسکات و ژافه ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی جو توانمندسازی سازمان در نه بعد مختلف می باشد.

این پرسشنامه دارای 38 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه جو توانمندسازی اسکات و ژافه تایید شده است.

امروزه سازمان ها در فضای کاملا رقابتی و پر از تغییر و تحول اداره می شوند و مدیران نقش مهمی را در همسو شدن و کنار آمدن با تغییرات ایفا می کنند؛ آن ها موظف به شناسایی عوامل محیطی خارجی و داخلی برای همسو شدن سازمان با تغییرات هستند و ممکن است فرصت زیادی برای کنترل و اداره کارمندان در اختیار نداشته باشد و در این حالت، نقش کارمندان پر رنگ تر می شود چرا که باید برخی وظایف روزمره سازمان را بر عهده بگیرند و آن ها را درستی انجام دهند.

اما سوال اینجاست که یک کارمند چگونه می تواند از عهده وظایفی که بر او محول شده است، بر بیاد و بالاترین عملکرد را داشته باشد؟

همان طور که خود می دانید در پاسخ به این سوال باید بگوییم کارمندان زمانی از عهده وظایف خود به خوبی بر می آیند که از دانش، مهارت، توانایی و تخصص برخوردار باشند و در نهایت اهداف سازمان را بشناسند.

در این مسیر یک ابزار قدرتمند باید وجود داشته باشد که هم به سازمان و هم به کارمندان کمک کند و این ابزار توانمند سازی است.

نیروی انسانی مهم ترین و حیاتی ترین دارایی و سرمایه هر سازمان است و سازمان باید نسبت به حفظ آن حساس باشد. اگر سازمان نیروی انسانی با کیفیت و توانمند داشته باشد، می تواند بقا و حیات خود را تضمین کند. کارمند توانمند می تواند سازمان را توانمند کند و رشد اقتصادی به وجود بیاورد. البته سازمانی که توانمند باشد هم می تواند کارمندان را به فعالیت و همراهی کنار یکدیگر سوق دهد و در نهایت جو سازمانی مثبتی را ایجاد کند.

توانمندی در حرفه ها و حیطه های مختلف مورد توجه بسیاری از مدیران قرار گرفته است؛ پژوهشگران بر این باورند توانمند سازی کلید و راه حل بسیاری از مشکلات است. توانمند سازی عبارت است از قدرت بخشیدن و اختیار دادن به فردی برای اینکه کاری را انجام دهد.

ایجاد و القای این حس که فرد توانمند است و می تواند مشکلات بسیاری را حل کند یا کارهای زیادی را انجام دهد، از دیگر مواردی است که در توانمندسازی مطرح می شود. محققی به نام شاکلتون، توانمندی را فلسفه اختیار تصمیم گیری و پاسخگویی بیشتر به افراد در سازمان توصیف کرده است.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر جو توانمندسازی سازمان در نه بعد مختلف داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط این محقق ساخته شده است، استفاده کنید.