دانلود پرسشنامه مدیریت زمان کوئین

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه مدیریت زمان کوئین ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
12
تعداد صفحات:
4
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
کوئین و همکاران
سال ساخت:
1990
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه مدیریت زمان کوئین

این پرسشنامه منظور بررسی میزان بهره کافی بردن از زمان توسط کوئین و همکارانش در سال 1990 ساخته شده است و دارای 12 سوال است.

پرسشنامه مدیریت زمان دارای روایی و پایایی خوبی می باشد.

همچنین پرسشنامه مدیریت زمان کوئین دارای نمره گذاری نیز می باشد.

به نظر می آید زمانی که افراد کنترل و تسلط بیشتری بر زندگی و کارهای خود دارند، موفق تر عمل می کنند. یکی از مواردی که عامل و پیش بین بسیار قدرمتندی برای کسب موفقیت و آرامش خاطر در افراد است، مدیریت و کنترل زمان است.

کنترل زمان

شاید شما هم بار ها و بار ها از اهمیت داشتن برنامه ریزی و نظم شنیده اید و سخنان زیادی را در مورد اینکه زمانی که افراد برنامه ریزی داشته باشند، موفق تر عمل خواهند کرد، شنیده اید. داشتن یک برنامه روتین و روزانه و ثبت هر آنچه که قرار است در طول روز و یا هفته و حتی ماه و سال صورت بگیرد، کمک شایانی به افراد در زمینه پیشرفت و پیشبرد اهداف شان می کند. یکی از موارد مهمی که در بحث مدیریت و برنامه ریزی کارها و فعالیت ها مورد توجه و بررسی قرار می گیرد، مربوط به کنترل و مدیریت زمان است.

وقتی صحبت از مدیریت زمان می شود، به توانایی فرد در اختصاص دادن زمان برای فعالیت ها به صورت درست اشاره می شود. در واقع مدیریت زمان به این موضوع اشاره دارد که ما باید به بهترین وجه ممکن از زمان خود استفاده کنیم و بهتریت بهره مندی را از زمان خود داشته باشیم.

مزایا مدیریت زمان

وقتی فردی توانایی مدیریت زمان دارد، و می تواند به نحو احسنت زمان خود را مدیریت و کنترل کند و سپس به درستی زمانش را برای انجام فعالیت های مختلف تقسیم کند و در همین زمان ها به خوبی از عهده ی کار و فعالیتی که در دست دارند، بر بیاید، می تواند به خود کمک بزرگی کند.

وقتی کنترل زمان و مدیریت آن وجود داشته باشد، زندگی فرد بر روی نظم می باشد و ساختاری کاملا منظم و روشمند به خود می گیرد. هم چنین به نظر می رسد کنترل زمان به شیوه درست با افزایش اعتماد به نفس و قدرت و کارایی افراد در محیط تحصیلی و کاری و شغلی در ارتباط باشد. برنامه ریزی درست و به موقع، تعیین اهداف به صورت کوتاه و بلند مدت و دانستن مسئولیت ها و به عهده گرفتن آن ها و اولویت بندی درست کارها و فعالیت ها همه و همه از مزایای داشتن کنترل بر زمان است.

این پرسشنامه نیز با ارزیابی مولفه هایی که مربوط به کنترل زمان می باشد، قصد ارزیابی این مورد را در افراد دارد. که در صورت تمایل می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.