دانلود رایگان پرسشنامه استاندارد گرایی مدیران

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه استاندارد گرایی مدیران ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
14
تعداد صفحات:
2
مقیاس:
لیکرت چهار درجه ای
نویسنده:
فرزانه کارآمد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه استاندارد گرایی مدیران

پرسشنامه استاندارد گرایی مدیران با هدف سنجش نگرش افراد در مورد استاندارد گرا بودن مدیرانی که به صورت مستقیم با آن ها در ارتباط هستند، ساخته شده است.

این پرسشنامه توسط یک دانشجوی کارشناسی ارشد به نام فرزانه کارآمد ساخته شده است.

این پرسشنامه 14 سوال دارد و بهتر است که به تمام گزینه ها صادقانه جواب داده شود. مقیاس استفاده شده در این پرسشنامه بر اساس لیکرت می باشد. مقیاس لیکرت این پرسشنامه دارای 4 درجه و حاوی عبارات کاملا موافقم، موافقم، مخالفم و کاملا مخالفم می باشد.

کلمه استاندارد کلمه نام آشنایی است که در موارد زیادی کاربرد دارد. شاید شما هم بارها و بارها شنیده باشید که یک چیز دارای استاندارد است و یا این استاندارد بودن به ادارات و سازمان ها هم ربط داده می شود. مثلا اداره و یا سازمانی دارای استاندارد های بالا می باشد؛ گاها این کلمه برای افراد و انسان ها نیز استفاده می شود؛ زمانی که می گویند فلان شخص دارای استاندارد های بالایی برای خود است و یا استاندارد های بالایی در روابط و زندگی کاری و یا شخصی خود دارد. گاها برای اسن افراد از کلمه ی فرد استاندارد گرا هم استفاده می شود.

وقتی صحبت از استاندارد بودن چیزی و یا فردی به عمل می آید، در واقع به نوعی قاعده و قانون و نظم و دقت اشاره می شود و وقتی سخن از استاندارد گرایی به میان می آید، در واقع اینکه یک فرآیندی طبق قوانین و آیین خاص و درستی انجام شده باشد، مورد توجه قرار می گیرد. استاندارد بودن یک چیز می تواند به عنوان یک الگو و سرمشقی که باید توسط همگان اجرا شود، قرار بگیرد. این مورد یک مولفه ی مهم در جهت رشد و ارتقای فردی، شغلی و سازمانی می باشد. به طور ویژه اگر سازمانی می خواهد که فرآیند رشد و ارتقا را در پیش بگیرد باید از استاندارد های خاصی تبعیت کند و علاوه بر آن فردی که سرپرستی این سازمان را بر عهده دارد هم شخصی پایبند به اجرای استاندارد ها باشد و یا به عبارت دیگر استاندارد گرا باشد.

مدیری که به دنبال کردن نظم و استاندارد های خاص پایبند است، موجب پیشرفت جایگاه شخصی خود در ابتدا و هم موجب پیشرفت کارمندان زیر دست و با جایگاه کمتر از او و در نهایت موجب پیشرفت سازمانی می شود که آن را مدیریت می کند. مدیر استاندارد گرا همواره باید بکوشد که اهداف سازمان با اهداف کارکنانش در یک راستا قرار بگیرد و در این مسیر به این اهداف جامه ی عمل بپوشاند. مهم است کسی که سرپرستی یک سازمان را بر عهده دارد، به قوانین اداره و سازمان اشراف کامل داشته باشد و دائما بر قوانین نظارت داشته باشد تا مبادا از انجام قوانین سرپیچی شود و خط مشی سازمان نادیده گرفته شود.

این پرسشنامه هم برای سنجش نگرش کارمندان و افراد در مورد میزان استاندارد گرا بودن مدیرانشان تدوین شده است. اگر کارمند یک اداره و سازمان خاصی هستید می توانید از این پرسشنامه در جهت ارزیابی استاندارد گرا بودن مدیر خود استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه استاندارد گرایی مدیران