دانلود پرسشنامه برنامه ریزی استراتژیک برایسون

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,000 تومان

دانلود پرسشنامه برنامه ریزی استراتژیک برایسون ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
32
تعداد صفحات:
8
تعداد مولفه:
10
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
برایسون و همکاران
سال ساخت:
1999
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه برنامه ریزی استراتژیک برایسون  

این پرسشنامه توسط برایسون در سال 1999 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی ابعاد مختلف برنامه ریزی استراتژیک می باشد.

این پرسشنامه دارای 32 سوال و 10 بعد:

توافق اولیه، تعیین وظایف، تحلیل ذی نفعان، تنظیم بیانیه مأموریت سازمان، شناخت محیط سازمان، تعیین موضوعات استراتژیک پیش­ روی سازمان، تعیین استراتژی ها، شرح طرح ها و اقدامات، تنظیم دورنمای سازمانی برای آینده و برنامه عملیاتی یک ساله می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه برنامه ریزی استراتژیک برایسون تایید شده است.

هر سازمانی با هدف کسب موفقیت و رسیدن به اهداف بنیان نهاده می شود؛ مدیران و مسئولان سازمانی برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی می کنند و برنامه های خود را در جهت کسب اهداف تدوین می کنند. در این راستا سازمان های مختلف ممکن است، از برنامه های متفاوتی پیروی کنند. مهم ترین چیزی که یک سازمان را می تواند به اهدافش برساند، تدوین و پایبندی به یک برنامه استراتژیک است.

استراتژی چیست؟

استراتژی که به آن راهبرد هم گفته می شود، یک برنامه ریزی و به عبارتی یک جهت گیری ذهنی است؛ سازمان ها بر اساس این جهت گیری ذهنی، اهداف و چشم اندازهای آینده خود را ترسیم می کنند. یک برنامه استراتژیک شامل مجموعه اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی است که سازمان برای دستیابی به آن تلاش می کند.
استراتژی سازمان را به اهداف آرمانی اش نزدیک می کند، اثربخشی سازمان را بیشتر می کند، منجر به خود ارزیابی سازمان می شود و در نهایت مزایای بسیاری برای سازمان به همراه خواهد داشت.

برنامه ریزی استراتژیک چیست؟

برنامه ریزی استراتژیک را می توان یک روش سیستماتیک دانست که در نتیجه یک فرآیند به وجود آمده و این فرآیند مدیریت استراتژیک است. برنامه ریزی استراتژیک یک فرآیند مدیریتی بوده که شامل ایجاد یک برنامه بلند مدت در جهت رسیدن به اهداف سازمان می شود.

در یک برنامه استراتژیک، هرگونه فعالیت و اقدام در جهت رسیدن به اهداف مورد ارزیابی و استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است، برنامه ریزی استراتژیک توانایی تعیین چگونگی و تبدیل برنامه به عمل را ندارد؛ فلذا یک برنامه ارزشمند به اصطلاح دور برد است.

برنامه ریزی استراتژیک چه ویژگی هایی دارد؟

یک برنامه ریزی استراتژیک به تاثیر هرگونه عامل خارجی توجه می کند، یک برنامه بلند مدت و آینده نگر است که مدیران عالی سازمان مسئولیت تدوین و اجرای آن را بر عهده دارند. همچنین برنامه ریزی استراتژیک منجر به هدایت سازمان در تمام ابعاد شده و برنامه های مختلف سازمان را شامل می شود.
یک برنامه ریزی استراتژیک نیازمند برنامه ریزی عملیاتی است تا به مرحله اجرا در بیاید و سازمان را به اهدافش نزدیک تر کند.

یک برنامه استراتژیک شامل ابعاد مختلفی می شود و باید از این ابعاد پیروی کند؛ توافق اولیه، تعیین وظایف، شرح طرح ها و اقدامات، تعیین استراتژی و ... از جمله مهم ترین این ابعاد است.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر ابعاد مختلف برنامه ریزی استراتژیک داشته باشید، می توانید از پرسشنامه ای که توسط برایسون ساخته شده است، استفاده کنید.