دانلود پرسشنامه ارزیابی مراحل تولید روبوتام

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,200 تومان

دانلود پرسشنامه ارزیابی مراحل تولید روبوتام ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
29
تعداد صفحات:
7
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
روبوتام
سال ساخت:
2004
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه ارزیابی مراحل تولید روبوتام

این پرسشنامه توسط روبوتام و همکاران در سال 2004 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی مراحل تولید می باشد.

این پرسشنامه دارای 29 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه ارزیابی مراحل تولید روبوتام و همکاران تایید شده است.

تولید یک واژه نام آشنا در عرصه تجارت و کسب و کار است؛ هر فردی که نقشی در حوزه کاری داشته باشد، به نحوی با تولید و فرآیند آن آشناست، البته که فرآیند تولید در سازمان ها و شرکت های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمی توان انتظار یک خط تولید مشترک یا مراحل تولید مشترک و یکسان را در تمام کارخانه ها یا سازمان ها داشت.

تولید یعنی چی؟

اصولا تولید و مراحل آن با تجهیزات و ماشین آلات کارخانه ای به ذهن متبادر می شود اما واقعیت این است که تولید فقط منحصر به کارخانه جات نیست. تولید را می توان فرآیندی مرتبط با خلق، زایش، پدید آوردن و متولد کردن یک چیز دانست. تولید دارای دو مولفه مهم است؛ ورودی و خروجی؛ در تولید هر محصولی مجموعه ورودی به خروجی تبدیل می شود.

همچنین تولید را می توان یک فعالیت منظم برای تبدیل محصول منابع به محصول دانست؛ تولید می توان شامل تولید یک کالا، ارائه خدمات یا پاسخگویی به نیاز باشد. از دیگر سو تولید قادر به رفع نیاز است و گاها برای پاسخ به خواسته ها انجام می شود. تولید با خلق یک ویژگی که اثرات مثبتی برای افراد در زمان حال و آینده دارد، مشخص می شود.

برای اینکه یک محصول، کالا یا خدمات تولید شود، نیازمند اجرای یک پروسه برای تولید است. به عبارتی تولید یک فرآیند دارای مرحله است که پیچیدگی های خاص خودش را دارد و برای هر کدام از این مراحل باید تلاش و برنامه ریزی کرد. تولید یک محصول نیازمند عبور از برخی مراحل خاص و خط تولید است.

مهم ترین مراحلی که هر محصول، خدمات یا کالا برای تولید شدن باید طی کند، در وهله اول شامل انتخاب ایده می شود؛ اگر محصول تولید شده کارآمد نباشد و مشتری به آن نیاز نداشته باشد، احتمالا پس از تولید فروش موفقی نخواهد داشت و تقاضا برای آن زیاد نخواهد بود.

پس از انتخاب ایده، تمام جوانب کار باید سنجیده شود، سپس با متخصصان و کارشناسان امور مرتبط مشورت شود و از آن ها بازخورد گرفته شود و در نهایت بازخورد ها سنجیده شود، پس از آن با ارزیابی بازار نسخه اولیه محصول ارائه شود، از محصول تست گرفته شود و نقاط ضعف آن اصلاح شود و در نهایت به دست مشتری برسد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی مراحل تولید داشته باشید، می توانید از پرسشنامه ی استانداردی که توسط روبوتام و همکاران ساخته شده است، استفاده کنید.