دانلود رایگان پرسشنامه رشد حرفه ای آكفیلت و كوت

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رشد حرفه ای آكفیلت و كوت ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
5
تعداد صفحات:
7
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
آكفیلت و كوت
سال ساخت:
2005
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه رشد حرفه ای آكفیلت و كوت

این پرسشنامه توسط  آكفيلت و كوت در سال 2005 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی رشد حرفه ای می باشد

این پرسشنامه دارای 5 سوال می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه رشد حرفه ای آكفیلت و كوت تایید شده است.

رشد حرفه ای یعنی چه؟

ما انسان ها ذاتا موجواتی کمال طلب هستیم و دوست داریم به نهایت هر چیزی دست پیدا کنیم. یکی از مواردی که برای عموم ما انسان ها خوشایند است، پیگیری فرآیند رشد و توسعه در حیطه فردی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و .. است. همچنین پیشرفت در هر زمینه ای منجر به خشنودی و رضایت می شود. افراد به عنوان کارمند تمایل زیادی به پیشرفت در حیطه شغلی خود دارند و این یک مسئله کاملا طبیعی می باشد.

پیشرفت سازمان در گرو پیشرفت اعضای آن است. یکی از مهم ترین مسائلی که در حوزه مدیریت سازمانی و در بخش منابع انسانی مورد توجه قرار می گیرد، بحث مربوط به رشد حرفه ای کارمندان است. بنابر تحقیقاتی که در زمینه رشد حرفه ای صورت گرفته است پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که رشد شغلی یا همان حرفه ای کارمندان نقش مهمی در رضایت شغلی و عدم فرسودگی شغلی در آن ها دارد.

مغهوم رشد حرفه ای برای اولین بار توسط محققی به نام گاردنر مورد بررسی قرار گرفت؛ گاردنر خود مسئول رشد حرفه در دانشگاه یورک بود. پس از گاردنر محققان بسیاری در مورد این موضوع تحقیق کرده اند و هر کدام بر اساس دیدگاهی که داشتند، این متغیر را تعریف کرده اند. بنابراین تعریف های متفاوتی در مورد رشد حرفه ای وجود دارد.

گروهی از محققان بر این باور هستند که رشد حرفه ای کارمندان یک فرآیند دائمی می باشد؛ کارمندانی که از این فرآیند بهره ببرند، عملکرد شغلیشان بهبود پیدا خواهد کرد و ظرفیت یادگیری آنان افزایش پیدا می کند. از سوی دیگر، محققی به نام شاه پسند بر این باور است، اگر بخواهیم رشد حرفه ای را به صورت گسترده مورد ارزیابی قرار دهیم، باید بگوییم این مفهوم اشاره به رشد فرد در نقش حرفه ای یا شغلی اش دارد. بر اساس دیدگاه (نورشاهی،1393)، برنامه ریزی برای ارتقا و رشد حرفه ای یا شغلی، در واقع کوششی منظم برای استفاده منطقی از استعدادهای افراد سازمان در پاسخگویی به تقاضای محیط و فراهم کردن زمینه ی مناسب برای دستیابی به اهداف سازمان است.

در هر صورت، هر کارمندی فارغ از اینکه در چه سازمانی کار می کنند و حیطه شغلی تخصصی اش چه می باشد، باید در مسیر فرآیند رشد حرفه ای قرار بگیرد.
آیا به عنوان یک کارمند رشد حرفه ای داشته اید؟ در صورت تمایل به ارزیابی متغیر رشد حرفه ای می توانید از پرسشنامه ی رشد حرفه ای آكفيلت و كوت استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه رشد حرفه ای آكفیلت و كوت