دانلود پرسشنامه خلاقیت سازمانی آمابیل

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
2,000 تومان

دانلود پرسشنامه خلاقیت سازمانی آمابیل ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
23
تعداد صفحات:
11
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
آمابیل
سال ساخت:
2001
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه خلاقیت سازمانی آمابیل

این پرسشنامه توسط آمابیل در سال 2001 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی خلاقیت سازمانی می باشد.

این پرسشنامه دارای 23 سوال و 4 بعد است.

روایی و پایایی پرسشنامه خلاقیت سازمانی آمابیل تایید شده است.

خلاقیت سازمانی

خلاقیت به معنای خلق ایده های جدید و اجرای این ایده ها است؛ خلاقیت باعث نوآوری می شود. بر اساس دیدگاه صاحب نظران خلاقیت ترکیبی از اندیشه ها و راهکارهای حدید است؛ فرد خلاق مسائل مختلف را از زوایای متفاوت می بیند و مسائل را به شیوه غیر معمولی می نگرد تا بتواند راه حل های جدید برای آن پیدا کند.

به عبارت دیگر، زمانی که افراد راه حل های جدید پیدا می کند یا مجموعه ای از راه حل ها را با یکدیگر تلفیق می کنند، به خلاقیت دست زده اند و به همین دلیل، می توانیم خلاقیت را شیوه هایی از تفکر بدانیم که به خلق ایده های جدید منجر می شود.

به صورت خلاصه، خلاقیت یک فرآیند فکری و روانی است و محصول خلق راهکارهای جدید است و باعث ارائه ایده های نو می شود و خلق ارزش می کند و به عنوان یک توانایی عمومی در همه افراد وجود دارد.

وجود خلاقیت در سازمان اهمیت زیادی دارد؛ خلاقیت باعث نوآوری در سازمان می شود و از این روی باید تبدیل به یک عضو جدا نشدنی در سازمان شود. اخیرا، خلاقیت سازمانی به یکی از دغدغه های مهم مدیران سازمانی تبدیل شده است.

منظور از خلاقیت سازمانی خلق و ایجاد یک ایده، روش، فرآیند یا محصول جدید در سازمان و توسط افرادی که در سازمان کار می کنند، می باشد. خلاقیت سازمانی مزایای بسیاری بر سازمان و کارمندان آن دارد؛ زمانی که خلاقیت در سازمان وجود داشته باشد، کمیت و کیفیت خدمات افزایش پیدا می کند، در هزینه های سازمان صرفه جویی و از تلف شدن منابع جلوگیری می شود.

به طور کلی می توان گفت خلاقیت سازمانی باعث اثربخشی، بهره وری، رضایت شغلی و ایجاد و افزایش انگیزش می شود.

زمانی که نیروی سازمان خلاق باشد، خلاقیت در سازمان جریان پیدا می کند و به روشنی قابل مشاهده است و بالعکس، اگر به خلاقیت در سازمان توجه نشود یا خلاقیت کارمندان سرکوب شود، سازمان هر روز ضعیف تر می شود و در نهایت فرآیند رشد و توسعه در آن متوقف می شود.

بنابر اهمیتی که خلاقیت سازمانی دارد، مدیران به دنبال جذب و استخدام کارمندان خلاق در سازمان و پرورش نیروی انسانی خلاق می باشند.

خلاقیت سازمانی در این پرسشنامه از چهار بعد قابل ارزیابی است و این ابعاد شامل، سیالی، انعطاف، ابتکار و بسط می باشد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر خلاقیت سازمانی بر اساس ابعاد ذکر شده داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.