دانلود رایگان پرسشنامه رهبری خدمتگزار تیلور

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه رهبری خدمتگزار تیلور ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
24
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
تیلور
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه رهبری خدمتگزار تیلور

این پرسشنامه توسط تیلور در سال 2002 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی سبک رهبری خدمتگزار می باشد.

این پرسشنامه  دارای 24 سوال و 4 بعد:

  • عشق اجتماعی
  • نوع دوستی
  • بینش
  • توانمندسازی است.

روایی و پایایی پرسشنامه رهبری خدمتگزار تیلور تایید شده است.

سبک رهبری

سبک رهبری تاثیر به سزایی در تحول و توسعه سازمان دارد؛ مدیر سازمان می تواند بنابر موقعیت و شرایط سازمان و ویژگی های فردی خود، سبک رهبری مخصوص به خود را داشته باشد. سبک های رهبری انواع مختلفی دارند، برخی از این سبک ها آزادانه تر و برخی کاملا استبدادی می باشند.

سبک های رهبری ممکن است در طول زمان و بنابر شرایط تغییر کنند و یک رهبر با شناخت انواع سبک های رهبری می تواند از تلفیق چند سبک رهبری استفاده کند.

رهبری خدمت گذار

سبک رهبری خدمتگزار یکی از انواع سبک های رهبری است؛ فلسفه سبک رهبری خدمتگزار این است که فردی که قدرت و کنترل امور را به دست می گیرد و به اصطلاح رهبر گروهی از افراد است، باید برای خدمت گزاری به دیگران تلاش کند و این فرد خدمتگزار دیگران است.

سبک رهبری خدمتگزار سبکی است که رهبر در آن تمایل به کسب اقتدار و نه قدرت را دارد؛ در سبک رهبری خدمتگزار شاهد تعامل مدیران با کارمندان هستیم. یک رهبر خدمتگزار سعی بر ایجاد یک جو مثبت درون سازمان و ارتقا بهزیستی در کارمندان دارد.

برخی از مهم ترین مولفه های رهبری خدمت گزار شامل مواردی همچون همدلی، گوش دادن، مباشرت، تعهد به رشد شخصی نسبت به کارمندان و غیره است.

رهبری که سبک خدمت گزار داشته باشد، برای رشد حرفه ای و افزایش رضایت شخصی کارمندانش تلاش می کند.

در این سبک رهبری میزان رضایت کارمندان از شغل و همکاری آن ها با یکدیگر بسیار مهم و ارزشمند است.

یک رهبر خدمتگزار باید برخی ویژگی ها را در خود داشته باشد؛ ویژگی هایی همچون همدلی، گوش دادن، آگاهی، نظارت، آینده نگری، التیام و توجه به کارمندان، متقاعدکنندگی، اجتماع سازی، تعهد داشتن به رشد دیگران، انگیزه بخشی به تیم، داشتن مهارت های ارتباطی، تمایل به همکاری و تعامل برخی از مهم ترین ویژگی های یک رهبر خدمتگزار است.

اگر برایتان سوال است که چگونه باید سبک رهبری خدمتگزار را در سازمان اجرا کرد باید بگوییم، پیاده سازی این سبک با ایجاد اعتماد و احترام به افراد درون سازمان، پاسخ گو بودن، گوش دادن به نظرات، انتقادات و صحبت های دیگران، خدمت به دیگران، مشاوره و منتورینگ، داشتن صبر و حوصله و ایستادگی کاملا ممکن خواهد بود.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر سبک رهبری خدمتگزار داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط تیلور ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات ارزشمندی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه رهبری خدمتگزار تیلور