دانلود رایگان پرسشنامه میزان استفاده از فنون مدیریت زمان در انجام عملکردها

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه میزان استفاده از فنون مدیریت زمان در انجام عملکردها ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
35
تعداد صفحات:
4
تعداد مولفه:
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
کافمن و همکاران
سال ساخت:
1999
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه میزان استفاده از فنون مدیریت زمان در انجام عملکردها

این پرسشنامه توسط کافمن و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان استفاده از فنون مدیریت زمان در انجام فعالیت ها است.

این پرسشنامه دارای 35 سوال است.

ار قدیم شنیده ایم که می گویند برای موفقیت باید تلاش کرد و پشتکار داشت؛ موفقیت بدون تلاش حاصل نمی شود. تلاش، پشتکار، اراده و... به موفقیت بیشتر کمک می کند اما موارد بسیار دیگری در موفقیت نقش دارد و یکی از آن ها مدیریت زمان است. اگر فردی توانایی مدیریت زمان نداشته باشد، هرگز موفق نخواهد شد و در مسیر موفقیت چالش هایی را تجربه خواهد کرد.

مدیریت زمان چیست؟

مدیریت زمان یک مهارت است، مهارتی که هر فردی باید آن را یاد بگیرد و کاملا قابل اکتساب است. مدیریت زمان یعنی بتوانیم از وقت خود به صورت موثر و کارآمد استفاده کنیم. فردی که مدیریت زمان را بلد باشد می تواند با یک برنامه ریزی درست و با اولویت بندی و بر اساس فاصله های زمانی مشخص شده، تمام فعالیت هایی که مد نظر دارد را در طول روز انجام دهد و در نهایت بیشترین بازدهی را داشته باشد.

از آنجایی که زمان محدود و در گذر است، هر فردی باید از وقت خود نهایت استفاده را داشته باشد. مهارت مدیریت زمان در برگیرنده، برنامه ریزی موثر، تعیین هدف به صورت دقیق، تعیین ضرب الاجل، اولویت بندی کارها، تفویض مسئولیت و صرف زمان برای فعالیت های مفید و اثربخش است.

مدیریت زمان منجر به ارتقای عملکرد می شود، بهره وری را بالا می برد، اثربخشی را افزایش می دهد، فرد را از سردرگمی و آشفتگی نجات می دهد و در نهایت به زندگی نظم و انضباط می دهد. از دیگر سو، مدیریت زمان استرس را کم می کند و حواس پرتی را کاهش می دهد.

با مدیریت زمان می توان نتایج بهتری را کسب کرد و پروژه های مختلف را سر فرصت و به موقع ارائه داد. جالب است بدانید مدیریت زمان منجر به ایجاد فرصت های شغلی بیشتری می شود، بر اعتماد به نفس تاثیر می گذارد و کارآمدی را افزایش می دهد.

بنابراین در هر حرفه و کسب و کاری که هستید، بهتر است فنون مدیریت زمان را یاد بگیرید و از آن بهره ببرید. مدیریت زمان ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد یا در ظاهر نشدنی باشد اما در نهایت یادگیری آن مزایای بسیاری دارد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر میزان استفاده از فنون مدیریت زمان در انجام فعالیت ها داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبری که توسط ؟ ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه میزان استفاده از فنون مدیریت زمان در انجام عملکردها