دانلود رایگان پرسشنامه اشتیاق شغلی اسکاوفلی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه اشتیاق شغلی اسکاوفلی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
17
تعداد صفحات:
7
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
اسکاوفلی
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه اشتیاق شغلی اسکاوفلی

این پرسشنامه توسط شافلی و همکاران در سال 2002 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی اشتیاق شغلی می باشد.

پرسشنامه اشتیاق شغلی اسکاوفلی دارای ۱۷ سوال و شامل ۳ مولفه:

  • نیرومندی
  • وقف خود
  • جذب می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه اشتیاق شغلی شافلی و همکاران تایید شده است.

یکی از راه های گذران زندگی و امرار معاش، کار کردن و داشتن شغل می باشد. شما به سبب شغلی که دارید و فعالیت کاری ای که انجام می دهید، تاثیر زیادی بر جامعه و خود می گذارید. یک شغل خوب می تواند به رشد فردی شما کمک کند و زمینه ساز پیشرفت شما در زندگی باشد و همچنین با تاثیر مثبت، منجر به ارتقا و رشد جامعه شود. یکی از مهم ترین مواردی که در رابطه با شغل وجود دارد، علاقه فرد به شغلش می باشد. این مولفه، یکی از مهم ترین مولفه های در ارتباط با انتخاب شغل می باشد. اگر یک کارمند شغل خودش را دوست داشته باشد و با عشق و علاقه سر کار حاضر شود، بالطبع موفقیت شغلی بیشتری کسب خواهد کرد، انگیزه او برای کار کردن بیشتر می شود، اشتیاق او برای انجام وظایف شغلی و تعامللات کاری هم افزایش پیدا می کند.

اشتیاق به شغل چیست؟

در تعریف اشتیاق شغلی باید بگوییم، که اشتیاق افراد برای شغلشان، یک حالت و وضعیت ذهنی مثبت و خوشایند می باشد. این مفهوم با متغیر هایی همچون، نیرومندی و شوق به کار، وقف کار شدن و جذب کار شدن توصیف می شود.

مولفه های اشتیاق به شغل کدام اند؟

  • فردی که شوق به کار دارد، با انرژی زیاد در محل کار خود حاضر می شود و کارش را شروع می کند، با شور زیاد تمام وظایف کاری اش را پیگیری می کند، این فرد وقتی که از خواب بیدار می شود، تمایل دارد خیلی سریع در محل کار خودش حاضر شود.
  • وقف کار شدن، با فعالیت هایی همچون، انجام کار و وظایف با علاقه و به صورت هدفمند می باشد. در فرآیند وقف کار شدن، کارمند برای انجام وظایفش در تلاش می باشد و آنقدر وظایفش را با علاقه انجام می دهد که متوجه گذر زمان نمی شود.
  • در جذب کار شدن، کارمند به سبب علاقه به کار خود، جدا شدن از کار برایش سخت است، فرد کارمند از انجام کار، احساس شعف و شادی دارد و به نوعی در حین انجام کار، غرق در کار و وظایفی که برعهده دارد، می شود.

اگر می خواهید در شغل خود پیشرفت کنید، باید اشتیاق به کار داشته باشید؛ اشتیاق به کار یکی از عوامل مهم در موفقیت شغلی می باشد. اشتیاق شغلی شما به چه اندازه است؟ در صورت تمایل به ارزیابی متغیر اشتیاق به شغل می توانید از پرسشنامه ی  استاندارد اشتیاق به شغل شافلی و همکاران که در سال 2002 ساخته شده است، استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه اشتیاق شغلی اسکاوفلی