دانلود پرسشنامه خلاقیت سازمانی دیک و متکالفه

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
1,700 تومان

دانلود پرسشنامه خلاقیت سازمانی دیک و متکالفه ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
15
تعداد صفحات:
5
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
دیک و متکالفه
سال ساخت:
2001
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه خلاقیت سازمانی دیک و متکالفه

این پرسشنامه توسط دیک و متکالفه در سال 2001 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان خلاقیت سازمانی می باشد.

این پرسشنامه دارای 15 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه خلاقیت سازمانی دیک و متکالفه تایید شده است.

خلاقیت سازمانی

در هر کجا که ایده های نو و بدیع وجود داشته باشد، پیشرفت و توسعه نیز وجود خواهد داشت؛ نوآوری و خلاقیت زمینه ساز تحول است. نوآوری در بعد فردی باعث ترقی فرد شده و در بعد سازمانی، باعث تحول سازمانی خواهد شد. به عبارت ساده تر، در هر سازمانی که خلاقیت وجود داشته باشد، خواه  یا ناخواه پیشرفت دیده خواهد شد.

همان طور که مشخص است، خلاقیت سازمانی در اندیشه، تصور، خلق یک ایده و ارائه محصولات بدیع و خدمات نوآورانه در سازمان معنا می شود. خلاقیت سازمانی یک ویژگی قابل اکتساب است که سازمان های مختلف در موقعیت های متفاوت می توانند آن را کسب کنند.

خلاقیت سازمانی یک فرآیند شناختی است که از ترکیب اندیشه ها، تفکرات و ایده های مختلف تشکیل شده است؛ به منظور ارزیابی میزان خلاقیت در سازمان می توان از شاخص های مختلفی همچون به وجود آمدن یک ایده یا کالای جدید یا یک کشف جالب و خلاقانه در سازمان استفاده کرد.

خلاقیت سازمانی منجر به ایجاد پویایی درون سازمان می شود؛ خلاقیت به همراه خود فعالیت و شور و اشتیاق زیاد برای سازمان به همراه می آورد. این روزها خلاقیت در سازمان مهم است و هر سازمانی باید برای ایجاد و ارتقای خلاقیت سازمانی تلاش کند. دنیای امروز دنیای تغییر و تحول است و سازمان ها برای سازگار کردن خود با تغییرات، پیدا کردن راه حل های جدید و ارتقای مهارت های خود در حل مسئله و پیدا کردن راهکارهای مختلف برای مقابله با چالش ها لازم است که خلاقیت خود را ارتقا بدهند.

سازمانی که در آن خلاقیت جریان داشته باشد، از منابعی که در اختیار دارد، بهترین استفاده را می برد. این سازمان برای ارتقا و رشد منابع انسانی سازمان تلاش می کند زیرا از این واقعیت که نیروی انسانی سرمایه گران بهای سازمان است و خلاقیت ویژگی است که باید در نیروی انسانی وجود داشته باشد، آگاه است.

هر چه کارمندان یک سازمان خلاقیت بیشتری داشته باشند و سازمان محیطی را برای کارمندان فراهم کند که در آن به بیان ایده ها و نظرات خود به صورت آزادانه بپردازند و در جلساتی که به منظور بیان ایده و طوفان فکری تشکیل می شود، ایده های مختلف بررسی شود، سازمان به موفقیت بیشتر دست پیدا می کند.

به منظور ارزیابی متغیر خلاقیت سازمانی می توانید از پرسشنامه ای که توسط دیک و متکالفه ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.